Догори
Дати відгук

Як покращити пам’ять після 50 років

Дихальна гімнастика також чудово допомагає відновити хорошу пам’ять.

2 хв на прочитання05 Лютого 2022, 06:50
Літній чоловік Літній чоловік
Поділитись:

Люди за 50 дуже часто скаржаться на те, що з кожним роком пам’ять стає лише гіршою. Це може статися з цілої низки причин. Наприклад, малоактивний спосіб життя, уповільнення роботи півкуль мозку, ослаблена взаємодія між нейронами та багато іншого. Але можна не тільки повернути пам’ять, але й покращити її. Потрібно тільки дотримуватися рекомендацій.

Фізична активність

Люди з високою фізичною активністю найменше скаржаться на проблеми із запам’ятовуванням. А все тому, що для нормальної роботи мозку потрібен хороший кровообіг. При заняттях спортом циркуляція крові стає кращою, мозок починає отримувати більше корисних речовин і працює краще. Тому намагайтеся включити у свій режим дня невелику зарядку або просто спробуйте багато гуляти на свіжому повітрі. Дихальна гімнастика також чудово допомагає відновити хорошу пам’ять.

Правильне харчування

Дуже часто причиною поганої пам’яті може стати нестача якихось елементів, які ви не отримуєте з їжею. Тому варто переглянути свій раціон та налагодити його. Фахівці рекомендують їсти більше риби, оскільки в ній міститься багато омега-3 жирних кислот, які сприяють покращенню роботи мозку. Чорничний сік також може допомогти, адже у його складі багато антиоксидантів, які сповільнюють процес дегенерації клітин.

Частіше відпочивайте

Можливо, причиною погіршення пам’яті є саме перевтома. Необхідно приділити більше уваги тому, скільки ви відпочиваєте та скільки працюєте. Правильний режим сну та відпочинку не тільки допоможе повернути хорошу пам’ять, але й позитивно позначиться на роботі всього організму. Можливо, зараз — саме час відкласти всі справи та трохи відпочити.

Тренуйте пам’ять
Причиною втрати пам’яті може стати низька активність півкуль мозку. Тільки трапляється вона з вашої вини. Мозок дуже любить, коли йому доводиться вирішувати різноманітні завдання. І так само любить, коли цього робити не потрібно — і до цього теж звикає! Якщо мозок ніяк не задіювати, то і пам’ять погіршуватиметься. Почніть вивчати мови, улюблені вірші або просто вирішуйте завдання на логіку, розгадуйте судоку. Загалом, підкидайте своєму мозку, скажімо так, їжу для роздумів.


Нагадаємо, кожен третій не знає про свій діагноз, від якого помре за п’ять років — британські кардіологи

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.