Як пережити холоди при діабеті
При правильному підході таку погоду теж можна використати для оздоровлення.
Холодна пора року — не привід зменшувати фізичну активність і вести сидячий спосіб життя. Адже рух — одна з важливих умов досягнення компенсації цукрового діабету, коли рівень глікованого гемоглобіну < 7%. Про це нагадує «Діабет. Допоможемо разом». І пропонує кілька порад, як при діабеті залишатись активним узимку.
- Раніше лягайте спати та раніше прокидайтеся, аби бути бадьорим упродовж усього дня.
- Робіть ранкову зарядку, яка допоможе налаштуватися на день та стабілізувати рівень цукру після їди.
- Поставте ціль, яка буде мотивувати рухатися: схуднути на кілька кілограмів, підтримувати поточну вагу або щодня проходити 10 000 кроків тощо.
- Одягайтеся відповідно до погоди. Краще, щоб до тіла щільно прилягав один шар одягу, наприклад, термобілизна. Поверх нього — вільний одяг. Така комбінація створить шар повітря і грітиме тіло. Також одягайте бавовняні шкарпетки та тепле нетісне взуття, аби уникнути мозолів та інших пошкоджень ніг, оскільки у людей із цукровим діабетом вони можуть довго загоюватися.
- Виходьте на прогулянки. Навіть 30-хвилинні прогулянки щодня сприятимуть кращому контролю рівня цукру в крові, зниженню ваги та покращенню здоров’я серцево-судинної системи. Після повернення додому ретельно перевіряйте ноги.
- Використовуйте кожну нагоду, щоб бути активними. Розмовляйте по телефону стоячи, піднімайтеся сходами замість ліфта, ходіть пішки ескалатором.
- Приєднуйтеся до фізичних онлайн-програм та виконуйте вправи вдома, використовуючи предмети домашнього вжитку. Наприклад, пляшки з водою можуть стати замінниками гантель під час силових навантажень.
Не забудьте перед активністю виміряти рівень цукру: якщо показник низький, вам знадобиться вуглеводний перекус, якщо ж високий — фізичні навантаження краще відкласти.
«Все про діабет» нагадує, що аби людям із цукровим діабетом почуватися добре, важливо завжди піклуватися про власне здоров’я, незалежно від пори року. Тому слід дослухатися до рекомендацій свого лікаря-ендокринолога стосовно інтенсивності навантажень, харчування, вибору виду інсуліну та його дози, які будуть ефективними саме для вас.
Також ми розповідали про новорічний настрій при діабеті: чи варто вживати цитрусові.