Догори
Дати відгук

Як не стати алергіком: поради лікаря

Хоча якихось алергенів ми можемо уникнути, а від інших нікуди не дінемося

2 хв на прочитання04 Жовтня 2020, 12:34
Поділитись:

У своєму інтерв’ю GreenPost Марина Борисюк, кандидат медичних наук, алерголог, директор медичного центру, розповіла про алергени, які ми не можемо виключити зі свого життя.

Насамперед лікар називає трави, дерева, грибок, який може бути де завгодно, навіть у квітах і під шпалерами наших квартир, не кажучи уже про приватні будинки.

Також до неуникних алергенів належать тварини. Кішка, котра прожила у квартирі рік, залишає по собі шерсть, яка повністю виводиться із квартири лише за 5 років: це м'які меблі, гардини тощо.

Ще один злісний алерген – кліщі домашньої пилюки. Хоч би якою чистою була квартира, вони залишаються.

«Звичайно, ми можемо рекомендувати всім міняти подушки кожні півроку, не спати на подушках із пір'я (лебединого, качиного), вкриватися лише ковдрами зі штучним гіпоалергенним волокном, але все одно ці кліщі є», – говорить Марина Борисюк.

Алерголог говорить, що запобігти появі алергічної реакції попри те, що якісь алергени завжди нас супроводжуватимуть можна. Для цього потрібно:

  • Регулярно ходити в туалет. Налагодивши це, людина на 50% знижує ймовірність виникнення алергії. Щойно починаються проблеми з кишківником, можуть з'являтися реакції за типом алергічної чи псевдоалергічної. «Грубо кажучи, треба стежити за тим, що ви їсте і як ви какаєте», – говорить алерголог.
  • Вивести грибок у домі.
  • Міняти подушки раз на півроку: викидати їх чи бодай прати. Стежити за своєю постільною білизною, щоб там було якомога менше натуральних компонентів, таких як верблюдячі ковдри чи пухові перини, особливо на дачах чи у бабусь.
  • Звернути увагу на те, яке молоко ви вживаєте. З’явилися нові дані про те, що можна розводити корів із потрібною генетикою, щоб вони давали молоко, котре не викликає алергічних реакцій.

«До речі, масковий режим для алергіків був плюсом, тому що маска частково відсіює алергени з довкілля», – говорить Марина Борисюк.

Раніше ми писали про пандемію ХХІ століття: лікар пояснює, звідки береться алергія.

Також ми розповідали про те, що говорить алерголог про алергію на маски й антисептики і як визначити, на що саме у тебе алергія.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost