Догори
Дати відгук

Лікар розповідає, як визначити, на що в тебе алергія

Адже не всі знають, що саме викликає у них реакцію

2 хв на прочитання02 Жовтня 2020, 22:14
Поділитись:

На сьогоднішній день алергологія як наука просунулася достатньо далеко: достатньо невеликої кількості крові, навіть капілярної (тобто просто з пальця) для дослідження на велику кількість алергенів. Про це у своєму інтерв’ю GreenPost розповіла Марина Борисюк – кандидат медичних наук, алерголог, директор медичного центру.

Спеціальне обладнання дозволяє досліджувати реакцію і на 100 алергенів, і на 200, і на 280. Найточнішою є молекулярна діагностика алергії (алерготест, або алергопроба), коли виявляють не алерген, а саму молекулу, яка викликає алергічну реакцію. Марина Борисюк розповідає, як це відбувається.

"Приходить пацієнт до алерголога: "Гадаю, у мене алергія". В алергології дуже важливий анамнез, тому ми розпитуємо пацієнта, як він харчується, як він, вибачте, ходить в туалет, чи перехворів на якісь захворювання, чи є в його батьків алергічна реакція на щось, які симптоми турбують – сльозотеча, рясні виділення з носа, чхання, висипання на шкірі?

Лікар, маючи досвід роботи, визначає групу алергенів – адже їх існує величезна кількість, й зробити тест відразу на все коштує багато грошей. Тому ми намагаємося скомпонувати симптоми та відповідно діагностику щодо цих симптомів",
– говорить лікар.

 

Наприклад, прояви на шкірі зазвичай пов'язані із харчовими продуктами. Якщо ж є сльозотеча, виділення з носа сезонне – тільки у березні чи тільки у червні, або все літо включно з вереснем – то, знаючи, які рослини, трави квітнуть у цей період, алергологи роблять діагностику саме на цю групу.

Раніше ми писали про пандемію ХХІ століття: лікар пояснює, звідки береться алергія.

Також ми розповідали про те, що говорить алерголог про алергію на маски й антисептики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost