Як і коли тренуватися, щоб і ефект, і користь були максимальні: консультує фітнес-інструктор
Не буде проблем із безсонням.
Коли найкраще робити вправи на розтяжку та розробку рухливості суглобів та з'єднань, а коли кардіо? Чи обов’язково їх чергувати? Про це розповів інструктор із фітнесу кандидат у майстри спорту з легкої атлетики Павло Бармотін.
Чим відрізняються напрямок Body and Mind та кардіотренування?
Фітнес включає і кардіонавантаження, і пілатес, йогу, каланетику, боді-флекс тощо.
Кардіотренування — це ритм. Це те, що стосується аеробних навантажень. Основна мета кардіо — тренувати серцевий м'яз.
Натомість усе, що пов'язане з легкою музикою, на килимку, робота в шкарпетках або навіть босоніж — це все стосується напрямку Body and Mind, що перекладається як «тіло і душа».
У напрямку Body and Mind немає такого аеробного навантаження, там іде повільний, спокійний темп занять, спрямований на розробку рухливості суглобів і з'єднань, хребта на розтяжку.
Але і кардіо, і Body and Mind — це фітнес.
Достатньо займатися одним видом фітнесу чи краще комбінувати різні види навантажень?
Звісно, краще комбінувати тренування у співвідношенні 50/50. Навіщо? Наприклад, є циклічні вправи: ходьба, біг, плавання, їзда велосипедом... Під час заняття ними задіяна певна група м'язів. На кардіотренуванні серце постійно в навантаженні, пульс високий, йде гарне кровопостачання, активний доступ кисню до тканин... А на тренуваннях напрямку Body and Mind теж йде робота м'язів, але там немає такого навантаження на серце, пульс не підіймається високо. Зате дихання бере активну участь. Окрім того, тут уже задіяно не певну якусь групу м'язів, а йде розвиток на всі групи м'язів, на суглоби.
Наприклад, коли ми ходимо чи бігаємо, голова у статичному положенні. Умовно, шия не задіяна, навантаження лише на м'язи ніг і плечей. А ось на заняттях пілатесом, наприклад, є багато вправ для м'язів шиї, окрім інших: обертання, нахили.
Тому важливо чергувати та комбінувати різні види вправ і навантажень, різні тренування: циклічні вправи, аеробні, динамічні, вправи на розтяжку, рухливість суглобів, гнучкість… Щоб був повний, гармонійний розвиток та рівномірне навантаження.
Коли краще тренуватися — вранці чи ввечері?
В ідеалі на ранок краще планувати тренування з напрямку Body and Mind. Це як зарядка для тіла: прийшли, розім'ялися у спокійному темпі, бо тіло ще тільки прокидається. А ось кардіонавантаженням краще присвятити вечір — це ідеальний варіант. Начебто за день людина і так втомлюється, але при цьому і м'язи добре підготовлені до навантаження. Крім того, після гарного кардіонавантаження йде гарний відпочинок, не буде проблем із безсонням. Але зверніть увагу: важливо, щоби тренування закінчилося десь за 2 години до сну. М'язи й тіло повинні прийти в стан спокою після тренування, позбутися емоційної напруги.
Більше новин читайте на GreenPost.