Вимкнення світла можуть спричинити появу гіпотонії — кардіолог
Найкраща профілактика артеріальної гіпотензії — регулярна фізична активність і водний баланс.
Запаморочення, різка слабкість, біль у скронях чи чолі, чорні «мушки» перед очима, нудота — все це симптоми низького тиску, нагадує лікар-кардіолог Наталія Іванюк.
Вона говорить, що якщо у вас були такі симптоми — це, найімовірніше, означає проблеми з тиском. Адже наш артеріальний тиск коливається протягом дня і може знижуватися на фоні різних факторів, особливо стресу («який через кляту русню у нас постійно») — і це нормально, тобто фізіологічно: таким чином організм тиском реагує на зовнішні чинники.
«Розглянемо актуальний зараз приклад: рано ввечері вимикають світло, ви не можете активно та продуктивно провести вечір, лягаєте спати раніше, ніж звичайно. Спите також більше, ніж колись. Це, звісно, супер, виспимось хоч! Але відсоток фізичної активності за добу знижується, а пасивно проведеного часу зростає. Організм може відповісти гіпотонією. З незвички», — пояснює кардіолог.
Лікар запевняє, що якщо ви відчули зазначені симптоми разово — хвилюватися не треба. Але якщо вони повторюються — це може бути сигналом захворювання:
- серцево-судинних хвороб (брадикардії, інфаркту, ішемічної хвороби серця, недостатності клапанів серця та ін.);
- дефіциту мікроелементів (заліза, фолієвої кислоти, вітамінів групи В);
- зневоднення;
- алергічна реакції;
- ендокринних захворювань (цукровий діабет, гіпотиреоз, гіпоглікемія);
- гострої інтоксикації при інфекційних хворобах;
- нейродегенеративних захворювань.
Наталія Іванюк радить усім вимірювати тиск 1 раз на 3 місяці (пацієнтам із гіпертонією, звісно ж, частіше) і стежити за своїми показниками. Норма для здорової людини: 120-130/70-80.
Що робити, якщо впав тиск? Кардіолог рекомендує:
- випити склянку води;
- випити кави чи міцного чаю;
- вийти на свіже повітря чи відчинити вікно;
- зʼїсти щось солоне;
- якщо відчули сильне запаморочення — лягти і підняти ноги вгору.
Лікар також нагадує, що найкраща профілактика артеріальної гіпотензії — це регулярна фізична активність і водний баланс.
Нагадаємо також, що самостійні дії при вимірюванні тиску часто невірні: лікарі розповідають, як правильно виміряти тиск удома.