«Вушні палички використовуйте, як хочете, тільки не для вух»: як чистити вуха, щоб не нашкодити
Хотіли чисті вуха, а вийшло як вийшло.
Вушна сірка — це не просто жовтий бруд — він тримає ваші вуха в чистоті та захищає від бактерій. Це самоочисний засіб, що має захисні, змащувальні й антибактеріальні властивості.
Чи треба чистити вуха від сірки і що робити, якщо хотіли чисті вуха, а вийшло як вийшло?
Мало хто замислюється, як правильно чистити вуха. Деякі так хочуть дістати злощасну сірку, що в хід йдуть найрізноманітніші предмети (причому найчастіше найбільш гострі та травматичні). Про це розповідає лікар Адель Корягін.
«Вушні палички використовуйте, як хочете, тільки не для вух. Ними сірку можна хіба що заштовхнути глибше (привіт, сірковий корку), але не витягнути. Олівці, шпильки, невидимки, шпильки, нігті та решту «підручних» засобів використовувати щодо вух категорично не можна. Заливати вуха водою теж не варто. Зайва волога немає добре і вуха не виняток. Інакше можуть початися запальні процеси», — підкреслює лікар.
Він наголошує, що сірка в невеликій кількості має бути у вусі. Це «збирач» пилу, зволоження шкіри, антибактеріальний захист.
«І здорове вухо чудово справлятися із зайвою сіркою й очищається саме (підкреслюю, здорове вухо). Якщо щось пішло не так, ласкаво прошу до ЛОРа. Але колупати нічим самостійно не потрібно», — застерігає Корягін.
Також ми розповідали, що алкоголь шкодить зубам: що радять стоматологи.
Окрім того, ми писали про повсякденні звички, які псують зір: розповідає офтальмолог.