Алкоголь шкодить зубам: що радять стоматологи
Лайфхаки, які дозволяють випити келих-другий так, аби зуби не постраждали.
Як алкоголь спливає на зуби? Про це розповідає «Стоматологія по-простому».
Насамперед алкоголь впливає на вироблення слини: її стає менше. А слина омиває зуби й усю ротову порожнину, захищаючи від шкідливих мікробів. Слина стає в'язкою, й у роті змінюється кислотність. У результаті утворюється більше нальоту — а він швидше осідає й на зубах, і на яснах, і на язиці. Через надлишок нальоту швидше утворюється карієс, особливо пришийковий і міжзубний. Тому після вживання алкоголю потрібно більш ретельно чистити зуби та язик (у будь-якому стані). І якщо ви частенько буваєте в барах і любите коктейлі — запланувати професійну гігієну у стоматолога раз на півроку.
Вживання темних сортів пива та червоного вина призводить до фарбування зубів. Зуби темніють, а посмішка перестає сяяти. Але є один лайфхак, як випити келих-другий червоного та трохи захистити зуби: пити через трубочку.
Напої, що містять цукор та алкоголь (лікери, коктейлі, солодкі вина), шкодять зубам так само, як і просто солодкі напої (газована вода та соки). Від цукру зубна емаль стоншується і стає більш крихкою, з'являється чутливість. А ще цукор — рай для бактерій, і каріозні процеси у «цукровому» середовищі розвиваються швидше. Вихід — вибирати напої з меншим вмістом цукру (від них ще й менше голова болить зранку), виявляти помірність у споживанні, чистити зуби перед сном — хай би скільки ви випили.
Також ми розповідали про чотири страхи перед візитом до стоматолога й один дієвий спосіб зробити рахунок за цей візит мінімальним.