Україна майже вполовину зменшить обсяги виробництва карбаміду
Причиною скорочення випуску добрива є обстріли енергооб'єктів та руйнування енергетичної інфраструктури в Україні окупантами.

Виробництво карбаміду в Україні у березні скоротилося на 45-50% проти результатів минулого року. Про це пише Інфоіндустрія.
Експерти пояснюють свій прогноз обстрілами газотранспортної системи, що сталися на тлі високої активності ринку добрив напередодні аграрного сезону.
Зокрема, у ніч на 21 березня окупанти обстріляли ГВС «Суджа». Після цього ф’ючерси на нідерландському газовому хабі TTF зросли на 2%. Вартість 1 МВт/год досягла EUR43,8 ($500 за 1 тис. куб. м).
Світова ціна карбаміду за тиждень знизилася в середньому на $20 за тонну у всіх джерелах. Водночас ціни на сировину – аміак і природний газ – також знизилися, оскільки сезон закупівлі добрив у країнах ЄС вже розпочався та досяг піку. Ціни на газ у ЄС стабілізувалися.
В Україні ціна газу зменшилася на 3,5% і станом на 21 березня складала 16 012,35 грн без ПДВ. Протягом минулого тижня на біржі було продано 17,2 млн тонн газу.
Українські виробники добрив в березні зменшили потужності виробництва азотних добрив. Станом на 21 березня завантаженість "Рівнеазоту впала до 45%, а Черкаського "Азоту" - до 31%, хоча ще місяць тому обидва підприємства були завантажені на 65-67%. У галузевому агентстві додають, що ці дані є оціночними і отримані з урахуванням обсягів споживання газу заводами та вивантаження готової продукції.
Універсальне мінеральне добриво карбамід – висококонцентрований та ефективний засіб для своєчасного і повноцінного підживлення рослин азотом у легкодоступній формі.
Більше новин читайте на GreenPost.







