У п'ятьох дітей на Закарпатті виявили вірус поліомієліту
Жодна дитина, так само як і в першому випадку, не мала щеплення від поліомієліту.
Усі діти не мали планових щеплень від поліовірусу. Батьки відмовлялися щепити дітей через релігійні переконання.
Головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик у коментарі ВВС News Україна повідомила, що йдеться про два різні осередки, де виявили випадки інфікування поліовірусом. Один із них пов'язаний із нещодавнім спалахом хвороби на Рівненщині.
Перший випадок інфікування зафіксували у 12-річної дівчинки з Тячівського району Закарпатської області. Ще 13 вересня у школярки розвинулися гострі кишкові розлади. За три дні у дитини підскочила температура, 17 вересня до симптомів додався біль у попереку та лихоманка з температурою у 39 градусів. Наступного дня дитина вже не могла стати на ногу.
13 жовтня 12-річну дівчинку з Тячівщини перевели з інфекційного відділення до неврологічного. Рухливість лівої ноги досі не відновилася, дитині важко спиратися на ногу.
Упродовж року школярка проходитиме курси реабілітації: фізпроцедури, масажі, вітамінотерапія. Для відновлення втраченої нейропрохідності знадобиться рік чи півтора активної роботи.
Змінити своє ставлення до вакцинації мати інфікованої змогла лише після захворювання власної дитини. Від коментарів жінка утримується. Проте мати все ж дала дозвіл на щеплення від поліовірусу двох інших своїх дітей. Тоді як спочатку була категорично проти.
Випадок інфікування вакциноасоційованим вірусом поліомієліту І типу 12-річної дитини не пов'язаний із розслідуванням випадку паралічу, викликаного поліовірусом у невакцинованої дитини з Рівненської області.
Проте у ході розслідування було виявлено інший осередок — його локалізацію не називатимуть з етичних міркувань, розповідає Вікторія Тимчик.
У чотирьох дітей, які мали контакти із інфікованою дитиною з Рівненщини, підтвердили поліовірус ІІ типу.
Проте лікарі не повідомляють подробиць того, як діти із Закарпаття отримали контакт з дитиною з Рівненщини.
За інформацією Вікторії Тимчик, за медичною допомогою батьки дітей не зверталися, наразі вони перебувають вдома під контролем сімейної лікарки та наглядом батьків. Жодна дитина, так само як і у першому випадку, не мала щеплення від поліомієліту.
Відмінність цього випадку полягає у тому, що від вакцинації батьки відмовляються через релігійні переконання.
Нагадаємо, МОЗ посилить контроль за Національним календарем профілактичних щеплень.