Гепатит В, поліомієліт: МОЗ посилить контроль за Національним календарем профілактичних щеплень
Дозволяється вводити декілька вакцин одночасно, щоб зменшити кількість візитів до лікарень.
В Україні посилюють контроль за рівнем вакцинації від від кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.
Про це 21 жовтня повідомили у пресслужбі МОЗ, посилаючись на постанову заступника міністра охорони здоров’я — головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.
Зазначимо, сам документ був підписаний 13 жовтня. Згідно з постановою, дозволяється вводити декілька вакцин одночасно, щоб зменшити кількість візитів до лікарень. Також наголошується, що пацієнти не повинні проходити надлишкові обстеження чи діагностики перед щепленнями.
У документі вказується, що діти мають перебувати та зараховуватися до закладів освіти, якщо отримали всі обов’язкові профілактичні щеплення відповідно до віку та Національного календаря профілактичних щеплень.
Батьки та законні представники дитини мають право бути поруч із нею під час проведення вакцинації. Окрім цього, заклади охорони здоров’я зобов’язали мінімізувати черги та скупчення людей у кімнатах очікування.
«Держава забезпечує ці вакцини власним коштом, тобто громадяни отримують їх безоплатно. Завдяки підвищенню кількості вакцинованих вдасться попередити спалахи небезпечних хвороб, а отже, — запобігти додатковому навантаженню на систему охорони здоров’я та інфекційні лікарні», — додали у МОЗ.
За даними міністерства, регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, але темпи щеплення повільні. Зокрема, станом на 1 вересня лише 53 % дітей першого року життя, які потребують обов’язкових щеплень, отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту, а три дози щеплення від кашлюка, дифтерії і правця (АКДП) — 52,7 %.