Догори
Дати відгук

У Чернігові подружжя прихистило цуценя, яке виявилося вовком

Він боявся людей, зовсім не гавкав, високо стрибав, а звичний раціон собаки — каша з м’ясом — йому не підходив.

3 хв на прочитання20 Січня 2021, 14:17
Фото: Суспільне Фото: Суспільне
Поділитись:

Чернігівка Кристина Макеєнко прихистила цуценя з підбитою лапою. Вона знайшла його схудлого  три місяці тому, у жовтні минулого року, біля школи  і покликала з собою, щоб нагодувати. Воно пішло та залишилося в неї жити. А згодом з’ясувалося, що це не собака, а вовк, ідеться у сюжеті Суспільного.

Бані — таке прізвисько подружжя Макеєнків обрало для свого знайди. Раніше вони не заводили собак, це перший пес у родині. Згодом виявилося, що це і не пес. 

«Дивлюся, йде нещасний собака. І наші очі зустрілися. Я почала його кликати», — розповідає жінка.

Він дійшов за Кристиною додому та лишився на її подвір’ї. Що їхнє перше цуценя насправді не пес, усвідомлювали поступово, каже Кристина. Він боявся людей, зовсім не гавкав, високо стрибав, а звичний раціон собаки — каша з м’ясом — йому не підходив. Спочатку подружжя це пояснювало психологічною травмою.

Що Бані — вовк, зрозуміли ближче до зими, коли він зміцнів і став пухнастішим. Тоді ж почали консультуватися із зоологами. Зраз вовченя з’їдає щонайменше два кілограми сирого м’яса на день: курятини або яловичини. Найулюбленіша розвага — борсатися у купі перегною.

Перед Новим роком Бані посадили на ціп, щоб не нашкодив собі та іншим, або ж не втік.

Зоологиня з Києва Марина Шквиря розповідає, що вовки та лисиці досить гнучкі та адаптивні, вони можуть пристосуватися до життя поблизу з людиною, то ж Бані теоретично міг потрапити до міста з лісу. Однак схиляється до того, що вовченя було чиїмось улюбленцем.

«Ймовірно, це хтось завів собі домашнього улюбленця, а потім його загубив або викинув. І це дуже часто трапляється. Просто тримати його на ланцюгу або у клітці, як собаку, — нереально. Це абсолютно точно завжди завершується тим, що вовк десь тікає, гине або, на жаль, може напасти на домашніх тварин, навіть на людину», — розповіла кандидатка біологічних наук, головна зоологиня Київського зоопарку Марина Шквиря.

Найкращий вихід для Бані, який уже не зможе жити на волі — це реабілітаційний центр, де тварина матиме умови, наближені до природних. В одному з них — «Парку хижаків Арден» на Хмельниччині — погодилися його прийняти. Гроші, потрібні на транспортування Бані, а це 3 тисячі гривень, волонтери зібрали за день. Тепер на Бані очікує переїзд.

Нагадаємо, що під Чорнобилем помітили стадо здичавілих тварин (фото).

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.