Якщо у вас набрякають ноги, видно сліди від гумок шкарпеток, взуття стає тісним, відчуваєте тяжкість у ногах, може виявитися, що проблема не в ногах, а в серці. Про це розповідає лікар-кардіолог Наталія Іванюк.
Вона пояснює, що набряки — це лише наслідок, а не саме захворювання. Вони можуть бути симптомами різноманітних патологічних станів.
Щоб розпізнати набряк, лікар радить кілька секунд тиснути на передню поверхню гомілки: якщо там залишилася ямка, яка зникла не відразу, — це і є набряк.
Цей вид набряку виникає при серцевій недостатності (коли серце викидає в артерії менше крові, ніж до нього притікає по венах).
Послаблення сили серцевих скорочень призводить до зменшення серцевого викиду. Запускається така собі ланцюгова реакція.
«Як вам взаємозв'язок? Складний механізм? Але саме тому ноги набрякають у людей із серцевою недостатністю. Адже про існування її вони можуть і не знати», — говорить кардіолог.
Вона наголошує, що серцева недостатність — це завжди наслідок якогось захворювання. Найчастіше серцева недостатність є результатом ішемічної хвороби серця, перенесеним інфарктом міокарда, стенокардії напруги, гіпертонічної хвороби, вади серця, кардіоміопатії, цукрового діабету.
Наталія Іванюк підкреслює, що лікувати серцеву недостатність завжди складніше, ніж попередити її розвиток.
Своєчасне звернення до лікаря допоможе уникнути багатьох захворювань. Тому краще відвідати терапевта чи сімейного лікаря. Він може призначити аналізи та низку обстежень, а потім відправити до кардіолога.
Також кардіолог називає вісім способів розрідження крові без ліків.