Догори
Дати відгук

Прості методи, які допомагають подолати вигоряння

І запобігти повторному його виникненню.

2 хв на прочитання08 Жовтня 2021, 00:29
Поділитись:

«Сучасна газета» пояснює, що синдром емоційного вигоряння (СЕВ) — це зовсім не про лінощі, відсутність зацікавленості і неналежне відношення. Це про захист у відповідь на певні психотравмуючі фактори.

«Мозок вирішує вимкнути емоційний відгук, і це йде абсолютно окремо від бажання людини. Як результатформується стійка компонентна основа СЕВ: емоційне виснаження, цинізм, знецінення власних можливостей і досягнень. Їм передує доволі сильний «пусковий механізм», так звана тривожна напруга. Вона характеризується переживанням психотравмуючих обставин, незадоволеністю собою, відчуттям безвихідності та загальною тривожно-депресивною симптоматикою. Потім наступає період виснаженняемоційний дефіцит і відчуження, особисте відсторонення. І лише після цього можна говорити про СЕВ», — ідеться в повідомленні.

Найкращими профілактичними заходами СЕВ і в трудовій сфері, і в взаємовідносинах між людьми «Сучасна газета» називає усвідомлення необхідності повноцінного відпочинку. Крім того, важливо завжди звертати увагу на те, що ви відчуваєте, чому ви це відчуваєте і правильно реагувати на ситуації, що провокують стресовий стан.

«Уникнути їх неможливо та й не потрібно, основне що варто намагатись не допускати їх безперервності і тривалості. Вчіться говорити з іншими людьми, будь то ваш керівник, дружина чи просто знайомі. Захист своїх кордонів і турбота про власний емоційний стан – основа працездатності і гармонійного психологічного стану. Сюди ж віднесемо моніторинг рівня енергії і його якісну регуляцію», — радить «Сучасна газета».

Але якщо уникнути СЕВ все-таки не вдалось, не лише гарний фахівець, а й сама людина може вплинути на ситуацію. Наприклад, будь-яке хобі здатне дуже розгрузити емоційний і фізичний фон при симптоматиці вигорання, професійного чи навіть батьківського. Інші прості методи боротьби з тривалим емоційним і фізичним виснаженням — дихальні практики, регуляція емоційного стану, робота з тілом, медитація та релаксація, збалансування раціону, налагодження режиму сну, трансформація негативних думок.

Інфографіка: «Сучасна газета»

«Відновитись після легкої втоми легко, а от у випадку з запущеними ситуаціями, де має місце емоційне вигорання, фізична і психологічна реабілітація забере чимало часу. Що б там не говорили, комфорт – це максимально важливо. Тому просто необхідно давати собі право інколи вибиватися з колії продуктивності. Це абсолютно нормально! Навіть машини інколи потребують ремонту, то що вже говорити про людей», — нагадує «Сучасна газета».

Ми вже писали про синдром емоційного вигоряння: коли виникає і як відрізнити від утоми.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитаннягодина тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання2 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора