Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • Подружжя розводить каліфорнійських черв’яків: органічний біогумус збільшує врожай і розмір ягід (відео)

Подружжя розводить каліфорнійських черв’яків: органічний біогумус збільшує врожай і розмір ягід (відео)

2:53
Поділитись:

За словами еколога, удобрений гумусом ґрунт стає більш пористим, краще засвоює та утримує вологу.

Подружжя Лугових із села Головківка на Чигиринщині розводять каліфорнійських черв’яків, які здатні переробити відходи на органічне добриво.

Завдяки черв’якам за пів року на поверхні ґрунту утворюється біогумус, пише Суспільне.

32-річний Андрій Луговий для черв'яків забирає листя у сусідів. Зауважив, що не розуміє людей, які його спалюють: "Наша сім’я забрала листя із території школи, лікарні та у найближчих сусідів. Люди роблять помилку, коли випалюють землю, палять стерню або солому на городі, знищують сприятливі для ґрунту бактерії. Так вони ще й отруюють нам атмосферу і ми цим дихаємо".

У зібране для переробки листя чоловік запускає каліфорнійських черв’яків. Завдяки каліфорнійським черв’якам, які переробляють зібране листя, на поверхні землі утворюється біогумус. 

“Вони просто так називаються, але це звичайний на вигляд черв’як. Від дощових він відрізняється лише тим, що довше живе – не 4, а 16 років. Збігло пів року із того часу, як ми привезли листя, і червяки вже встигли його переробити. Тепер це - біогумус повністю готовий для застосування. Тепер його треба покласти під кущ, чи дерево. Смородина, яку ми удобрювали гумусом, виросла крупніша за розміром, ніж звичайна", - розповідає Луговий.

За словами дружини Світлани, редиска, буряк, морква, картопля та цибуля також добре ростуть на збагаченому гумусом ґрунті: "Завдяки удобренню збільшилася урожайність рослин. Смакові якості теж змінилися – ягоди стали солодші і фрукти стали раніше дозрівати. Також вони менше псуються – це теж плюс великий".

До слова, українські фермери виготовляють унікальні сири з лавандою, м'ятою, з кавовою скоринкою, липою та вином (фото). Національні виробники створюють справді унікальний сир, який здивує вас своїм смаком.

Також ми писали, що вітчизняні селекціонери вивели новий сорт цибулі, яка дає шалений врожай і не потребує поливу.