Догори
Дати відгук

П’ять дешевих продуктів для очищення і оздоровлення легень

Для більш ефективного очищення легеневої тканини включайте в раціон яблука, буряк, капусту

3 хв на прочитання31 Грудня 2020, 22:30
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Дослідження показують, що споживання деяких продуктів, насичених поживними речовинами і антиоксидантами, зменшує шкідливий вплив на легені брудного повітря, сприяє їх оздоровленню.

«В умовах пандемії коронавірусу вдихання забрудненого повітря стає ще більш небезпечною проблемою, адже це фактор подразнення дихальних шляхів, кашлю, хрипів, задишки, болю в грудях, посилення нападів астми. Він піддає нас підвищеному ризику загрозливих для життя захворювань, включаючи рак легень, серцевий напад, інсульт», – нагадали наукові фахівці на порталі Times Now.

Однією з умов збереження хорошого стану легень вони називають дотримання здорового способу життя – зокрема, регулярну фізичну активність укупі з правильним харчуванням. Експерти констатують, що очищенню легень від шкідливих частинок брудного повітря, їх загальному оздоровленню можуть ефективно допомагати навіть прості дешеві продукти. Вони назвали п’ять таких продуктів, які настійно рекомендують включити в раціон.

Буряк.

Згідно з дослідницькими даними, добавки з буряка можуть покращувати фізичну працездатність і функцію легень у людей з такими легеневими захворюваннями, як ХОЗЛ і легенева гіпертензія. Буряк – її коренеплоди і бадилля – багаті сполуками, в тому числі природними нітратами, що поліпшують роботу легень. Крім того, бурякова зелень насичена вітамінами і мінералами, що сприяють оздоровленню органу дихання: магнієм, калієм, вітаміном С, каротиноїдами.

Яблука.

Один з найдешевших і доступних фруктів сповнений вітамінів і речовин флавоноїдів, дуже корисних для здоров’я дихальної системи. Яблука також є щедрим джерелом кверцетину, що володіє ефектом очищення легеневої тканини.

Хрестоцвіті овочі.

Різноманітна капуста називається медиками одним з найздоровіших продуктів на планеті. Вони вказують на її високий вміст лігнанів-антиоксидантних сполук, що поліпшують стан клітин легень. Фахівці настійно рекомендують вживати даний продукт в сезон бурхливих інфекцій, що загрожують підірвати здоров’я цього органу.

Перець.

Містить багато вітаміну С – найважливішого антиоксиданту для підтримки гарного самопочуття людей з хронічними захворюваннями легень. За словами вчених, він допомагає організму активніше видаляти токсини і вільні радикали, що знижує ймовірність пошкодження тканин легень, сприяє їх відновленню.

Гарбуз.

Його головна перевага – насиченість каротиноїдами, що володіють сильними антиоксидантними і протизапальними властивостями. Дослідження пов’язують більш високі рівні каротиноїдів в крові з поліпшенням функції легень у літніх і у молодих людей.

Більшість людей у наш час живуть у містах із забрудненим і загазованим повітрям. Виправити ситуацію навряд чи вдасться найближчим часом, але частково допомогти своїм легеням можна.

Щоб очистити легені від токсинів, можна застосувати наступні методи.

 Дихайте сіллю

Візьміть 1 кг морської солі. Щодня протягом 1 місяця дихайте цією сіллю по 1-2 години. Влаштуйтеся зручніше, наприклад, перед телевізором за переглядом фільму, і вдихайте почергово (по 5 хвилин протягом усього часу) то носом, то ротом.

 Очищення легенів вівсом

Візьміть 1 кг вівса і залийте його ½ л води. Постійно помішуючи, упарьте до половини початкового об'єму на повільному вогні. Протріть отриману суміш через сито. Випийте дану кашку на один прийом за ½ години до їжі. Вживайте 3 рази на день протягом двох тижнів.

За матеріалами pogliad,  np.pl.ua, centrmed.com

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.