Догори
Дати відгук

Отрута морських равликів для ліків від діабету: нова розробка обіцяє бути ефективною

Наразі діабет називають найгострішою проблемою світової охорони здоров'я.

2 хв на прочитання26 Серпня 2024, 14:41
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Науковці виявили в отруті хижого черевоногого молюска з родини конусів Conus geographus компонент, який, подібно до людського гормону соматостатину, впливає на рівень глюкози та різних гормонів в організмі. Дослідники вважають, що спрямована і тривала дія цього токсину, за допомогою якого морські равлики полюють, підкаже шлях до створення більш ефективних ліків для пацієнтів, які страждають на діабет або гормональні порушення. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.

Наразі діабет називають найгострішою проблемою світової охорони здоров'я. За оцінками ВООЗ, у 2021 році у світі налічувалося 529 млн хворих на цукровий діабет. Очікується, що до 2050 року кількість таких пацієнтів наблизиться до 1,5 млрд.

Науковці в усьому світі постійно шукають дієві способи лікування діабету. Так, група дослідників уже багато років вивчає отруту конуса географічного. Раніше ці фахівці виявили, що інсуліноподібні речовини у складі токсину так швидко знижували рівень глюкози у жертв, що ті впадали в коматозний стан. Відкриття про компоненти отрути допомогли науковцям розробити версію інсуліну, що діє у кілька разів швидше за людську.

Під час вивчення фахівці розглянули схожий на компонент соматостатину під назвою консоматин nG1. В організмі людей соматостатин гальмує багато процесів, не допускаючи небезпечного підвищення рівня глюкози, різних гормонів і багатьох інших важливих речовин. Таким же чином працює його аналог в отруті морського равлика, тільки в порівнянні з людським він відрізняється більшою стабільністю та вибірковістю.

Звісно, вплив консоматину nG1 на рівень глюкози в крові може бути небезпечним, тому використовувати його для терапії дослідники не збираються. Натомість вони хочуть детально вивчити структуру речовини, щоб застосувати ці знання для створення нових ліків від ендокринних розладів із меншою кількістю побічних ефектів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Лікар-анестезіолог в Одесі підозрюється у переливанні несумісної крові пацієнтці: відкрито кримінальне провадження. Фото ілюстративне
Перелив несумісну кров: одеському анестезіологу повідомили про підозру
1 хв на прочитання3 години тому
Тілоїди будуть створені зі стовбурових клітин, які розвиватимуться як людський ембріон, потім ці ембріони можна буде вирощувати в штучній утробі матері до повноліття. На фото: концептуальне зображення штучної матки EctoLife
Справжня лабораторія Франкенштейна: науковці збираються вирощувати «запасні» людські тіла
5 хв на прочитання8 годин тому
Фото: "БОБРОВИЧЧИНА -- РІДНИЙ КРАЙ"
Березовий сік — не лише напій, а й еліксир для шкіри: коли, кому і як його варто вживати
4 хв на прочитанняВчора
Держпродспоживслужба контролює ціни на ліки: тисячі звернень і мільйонні штрафи
Держпродспоживслужба отримала понад 1100 звернень щодо цін на ліки лише за один день
1 хв на прочитанняВчора
Кавові машини на роботі шкодять здоров’ю, але не всі однаково — дослідження
3 хв на прочитанняВчора
ВООЗ має урізати бюджет на 20 % та скоротити завдання і персонал після виходу США
2 хв на прочитанняВчора
Рух за "покращення людини": між науковим проривом і шарлатанством
2 хв на прочитанняВчора
Адміністрація Трампа попередила європейські компанії про заборону програм інклюзивності
3 хв на прочитанняВчора