Догори
Дати відгук

Недосипання призводить до підвищення артеріального тиску та надлишку ваги — кардіолог

Крім цього, недосипання спричинює чимало інших хвороб

2 хв на прочитання17 Вересня 2021, 08:11
Сон Сон
Поділитись:

Спати мало — шкідливо для людського організму. За словами лікарки-кардіолога Оксани Самусенко, в нормі під час сну відбувається зниження артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Саме тому сон менше семи годин на добу призводить до зниження варіабельності серцевого ритму. Це є підґрунтям для порушень серцевого ритму.

Кардіолог звертає увагу на те, що переривання сну призводить до підвищення артеріального тиску, серцебиття, активації симпатоадреналової системи, рівня кортизолу, тиреотропного гормонів.

Також тривале недосипання призводить до стійкого підвищення артеріального тиску. А недостатній сон має негативний вплив на імунну систему. Крім цього, у  людей, які спали менше семи  годин на добу, титр антитіл після вакцинації від грипу був на 50 % нижчим.

Самусенко зауважує, що недостатність сну стимулює надлишок вироблення гормону голоду греліну та зменшення утворення гормону насичення лептину. Усе це призводить до надмірного споживання їжі й ожиріння. А надлишок ваги та зниження чутливості тканин до інсуліну є факторами ризику цукрового діабету.

Сон менше трьох годин на добу призводить до порушення вироблення тестостерону, який відповідає за м'язову масу, чоловічі статеві ознаки та лібідо, додає кардіолог. До того ж, надлишок кортизолу окрім стресу, зумовлює розщеплення колагену, внаслідок чого шкіра стає в'ялою та набуває сірого відтінку.

І це, за словами Оксани Самусенко,  лише частина негативних ефектів. Доведено, що недостатність сну може призводити до погіршення концентрації уваги, зниження пам'яті, дезорієнтації, порушення мовлення, появи раннього атеросклерозу, інфаркту, інсульту.

До слова, є шість порад щодо того, як приборкати вечірнє переїдання.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.