Науковці розповідають, до чого призводить неякісний сон
Під час глибокого сну мозок має можливість «попрацювати в тиші».
Телеграм-канал «Твій сон» наводить новий аргумент на користь якісного сну: науковці Женевського університету представили безпрецедентні докази того, що під час глибокого сну мозок сортує тисячі одиниць інформації, яка обробляється впродовж дня.
Справді, у цей час мозок, який більше не отримує зовнішніх стимулів, може оцінити всі отримані за день спогади, аби зберегти лише найбільш корисні.
Під час глибокого сну гіпокамп — структура скроневої частки, яка зберігає тимчасові сліди нещодавніх подій — відправляє назад до кори головного мозку інформацію, яку зберігав упродовж дня.
Установлюється діалог між областями мозку, який дозволяє консолідувати пам’ять, відтворюючи події дня, і, таким чином, зміцнює зв’язок між нейронами. Ця робота з використанням функціонального МРТ, електроенцефалографії та штучного інтелекту відкриває нову перспективу у вивченні сплячого мозку та неймовірної роботи, яку він виконує щоночі.
«На практиці це відкриття означає одне: хочеш мати міцну пам’ять та ясний розум, — спи добре і якісно!» — ідеться в повідомленні.
Також ми розповідали про п’ять простих способів покласти край своїй забудькуватості та про сон проти стресу: чому просто більше відпочивати — це не вихід.