Догори
Дати відгук

Вчені розповіли, чому спати вдень хоча б 10 хвилин необхідно для організму

Автори протестували 2214 чоловік старше 60 років, які проживають у декількох великих містах Китаю, включаючи Пекін, Шанхай і Сіань. Усі учасники в цілому були здорові та не страждали на когнітивні розлади.

2 хв на прочитання26 Січня 2021, 13:36
Поділитись:

Китайські вчені з'ясували, що люди, які сплять після обіду, показують кращі результати в тестах на орієнтування, швидкість мови та робочу пам'ять. Тому вчені роблять висновок, що регулярний денний сон сприятливо впливає на мозок. Результати дослідження опубліковані в журналі General Psychiatry.

З віком люди частіше починають спати після обіду. Дослідники із Шанхайського центру психічного здоров'я та Шанхайського університету Цзяотун вирішили з'ясувати, чому денний сон у літніх людей - це захисна реакція організму, що допомагає запобігти зниженню когнітивних функцій, або один із симптомів деменції — нейродегенеративного захворювання, яким страждає кожен десятий у віці понад 65 років.

Автори протестували 2214 осіб старше 60 років, які проживають у декількох великих містах Китаю, включаючи Пекін, Шанхай і Сіань. Усі учасники в цілому були здорові та не страждали на когнітивні розлади.

1534 із них регулярно спали після обіду, а 680 — ні. Середня тривалість нічного сну в обох групах становила близько 6,5 годин, а денний сон, у тих, хто його практикував, — від п'яти хвилин до двох годин. Також вчені відзначали, як часто протягом тижня спали люди — один-два рази або щодня.

Показники когнітивних здібностей за результатами тесту MMSE виявилися значно вище у тих, хто регулярно спав удень.

Вчені відзначають, що їхнє дослідження належить до категорії наглядових, тобто доводить, що два фактори —  денний сон і здоров'я мозку — пов'язані. Тим не менш, є декілька можливих пояснень результатів спостережень.

На думку авторів, сон регулює імунну відповідь організму, адже є еволюційною реакцією на запалення. Відомо, що люди з більш високим рівнем запалення частіше сплять, а також те, що запальні хімічні речовини відіграють важливу роль у порушеннях сну. З віком рівень запалення в організмі в цілому, і в мозку зокрема, підвищується. А денний сон допомагає запобігти цьому, що сприятливо впливає на роботу мозку.

Нагадаємо, що молекулярні біологи відкрили взаємозв'язок між старінням мозку та роботою макрофагів — одного з ключових типів імунних клітин в організмі людей та інших ссавців. Завдяки цьому вчені придумали, як поліпшити пам'ять і розумові здібності. Для цього треба змінити характер життєдіяльності макрофагів

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.