Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Нацвиробник добрив приписував собі фіктивні збитки – нардеп

2 хв на прочитання26 Травня 2020, 16:33 157
З зустрічі аграріїв з заступником міністра Тарасом Качкою З зустрічі аграріїв з заступником міністра Тарасом Качкою
Поділитись:

Національний виробник добрив, якого збирається підтримувати Мінекономіки – група Ostchem Дмитра Фірташа – «малював» собі збитки, виводячи гроші на інші фірми олігарха. Про це у Facebook написав член парламентського аграрного комітету Олег Тарасов.

За його словами, про відповідні схеми говорилося на зустрічі аграріїв з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасом Качкою, який і заявляв про підтримку нацвиробника.

«Від учасників ринку прозвучала інформація (з посиланням на дослідження АМКУ), яка вказує на високу рентабельність компанії «Остхем» у попередні роки. Відповідно до неї до 2016 року збитки заводів були фіктивними, а прибуток з них просто виводився на саму групу «Остхем» за допомогою поставки газу за завищеними цінами. При цьому, за даними Мінекономіки, після 2016 року вартість хімічної продукції групи збільшилась, а витрати – зменшились. Тобто прибуток мав додатково вирости. За розрахунками присутніх на зустрічі, які зроблені на базі публічних даних конкурентів «Остхем» показують, що рентабельність компанії становить близько 40%, а ціни внутрішнього ринку перевищують світові на 15-30%», - написав нардеп.

Аграрії начебто прямо вказали чиновникам на те, що «це буде удар по українському агросектору, на користь групи «Остхем»».

Водночас депутат не повідомив, якою була реакція міністерства та на чому розійшлися сторони.

Нагадаємо, у Міністерстві економіки України заявили про намір встановити квоти на імпорт добрив. Там не приховують, що роблять це з метою захисту національного виробника. А єдиним національним виробником і абсолютним монополістом ринку добрив є холдинг Ostchem олігарха Дмитра Фірташа.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.