Найбезпечніший спосіб приготування їжі: оригінальне відкриття англійських науковців
Рекомендують продовжувати провітрювання в кухні й не вимикати витяжну вентиляцію.
Під час приготування їжі у повітря потрапляє значна кількість дрібних твердих частинок і летких органічних сполук, високі концентрації яких можуть шкодити організму. У новому дослідженні німецькі та британські науковці провели експеримент, у якому із п'яти способів готування виявили найбезпечніший із погляду забруднюючих викидів у довкілля. Випробування проходили у спеціальній ізольованій кухні-лабораторії, оснащеній необхідним вимірювальним обладнанням і плитою з індукційною конфоркою.
Дослідники протестували п'ять методів приготування курячої грудки: її смажили на звичайній сковороді, у фритюрі, швидко обсмажували з перемішуванням у воці, готували в аерогрилі та варили. У процесі науковці відстежували концентрації твердих дрібнодисперсних частинок і летких органічних сполук. У результаті з'ясувалося, що найсильніше повітря на кухні забруднювала смаження на звичайній сковороді. Далі йшло приготування у фритюрі, потім обсмажування у воці.
Науковці припускали, що варіння найменше погіршить якість повітря, проте під час дослідження з'ясувалося, що за викидами твердих мікрочастинок і летких органічних сполук цей метод поступився приготуванню в аерогрилі. При приготуванні їжі на рівень забруднення повітря впливають інші чинники, включаючи кількість використовуваної олії та температуру плити. Однак можна з упевненістю сказати, що провітрювання з відкриттям вікон і використання витяжки допоможуть розсіяти шкідливі частинки та знизити їх вплив на людину.
Метод приготування неймовірно важливий, тому що раніше дослідження показували, що висока концентрація забруднювачів у повітрі приміщень може призводити до серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, патологій дихальної системи та зору, респіраторних інфекцій і нападів астми. Також вони підвищують ризик розвитку онкології, особливо у людей із груп підвищеного ризику. Науковці рекомендують продовжувати провітрювання в кухні й не вимикати витяжну вентиляцію навіть після закінчення готування, оскільки забруднюючі частки залишаються в повітрі ще якийсь час і можуть поширитися вдома.
Більше новин читайте на GreenPost.