Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • На Волині чоловік вирощує в саду ківі, інжир, жимолость, іргу (ВІДЕО)

На Волині чоловік вирощує в саду ківі, інжир, жимолость, іргу (ВІДЕО)

2:40
Поділитись:

Грядки закручуються у спіралі, овочі ростуть впереміш з квітами, не кошена трава, бур'яни перетворюються в рослини, які захищають фруктові дерева.

Садівництво в Україні все більше набуває рис  екзотичності. Внаслідок зміни клімату українці вирощують не тільки традиційні вишні та яблука, але й тропічні  культури. Так, волинянин Дмитро Долгальов, який живе неподалік Луцька, садівництвом займається 12 років і наразі вирощує ківі, інжир, жимолость, іргу.   

Чоловік захопився садівництвом в дитинстві, читав багато книг про це. Каже: нині на площі 80 на 80 квадратних метрів вирощує змішані посадки дерев і кущів, квітів і городніх культур, ідеться в сюжеті Суспільного.

Особливість саду полягає у пермакультурному типі. Тут немає чітких, прямих ліній у які посаджені фруктові дерева. Грядки закручуються у спіралі, овочі ростуть впереміш з квітами, не кошена трава, бур'яни перетворюються в рослини, які захищають фруктові дерева.

Дмитро Долгальов каже, що більшість волинських аграріїв використовують монокультурний метод, тобто, якщо яблуневий сад - то лише яблуні. Таке садівництво вимагає боротьби з комахами, хворобами, використовувати хімічні добрива. У його ж саду багатий біоценоз, тут ростуть рослини, збираються ягоди, росте деревина на будівництво, без боротьби з природою і зайвих зусиль.

Основа пермакультури, розповідає садівник, грамотне поєднання рослин, які б доповнювали одна одну та відмова від хімічної обробки. Саджанці, каже, купує, або ж дарують друзі. Скільки видів рослин вирощує не рахував. Але є тут: ірга, шовковиця, жимолость, порічка, смородина, полуниця, суниця, малина та ожина.

Допомагають чоловіку у садівництві батьки та сестра. Перші ягоди починають збирати на початку травня, завершують сезон в середині грудня. Цього року через холодну весну, не буде врожаю на абрикосах і персиках, зате морозостійкі ківі рясно обсипані плодами.

До слова, в Україні виростили найбільшу в світі ягоду, що має найвищий вміст антиоксидантів.