Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • На Вінниччині запрацював перший в Україні завод з переробки часнику (відео)

На Вінниччині запрацював перший в Україні завод з переробки часнику (відео)

2:40
Поділитись:

Часникове лушпиння збиратимуть у мішки, потім компостуватимуть.

На Вінниччині у м. Липовець запрацював перший в Україні завод із комплексної переробки часнику. За словами його власника Василя Гудзовського, планується створити близько 20 робочих місць. Запустили завод тиждень тому. Кілька днів він працював у тестовому режимі. 

Обладнали завод на території колишнього хлібзаводу, ідеться у сюжеті Суспільного. Нині стажування тут проходять троє працівників, у планах працевлаштувати — 20, — каже Василь Гудзовський

Зараз виробництво призупинили — чекають на замовлення. Часник перероблятимуть у напівфабрикати, пюре та спеції. Сировину братимуть частково у населення, решту — вирощуватимуть самі, додає Гудзовський.

Серед обладнання на заводі — підсушувач, мийка, пілінгатори та дробилка. Увесь процес переробки часника займає кілька годин.

Часникове лушпиння збиратимуть у мішки, потім компостуватимуть. Планова потужність заводу – 2 тис. тонн часнику на рік. Коли підприємство вийде на прогнозовані обсяги виробництва, залежатиме від того, наскільки вітчизняні переробники будуть зацікавлені в українській продукції.

Відомо, селекціонери НААН вивели 4 нових скороплідних сорти волоського горіха.

До слова, на Тернопільщині подружжя вирощує лимони величезного розміру та каву (відео).