Догори
Дати відгук

Селекціонери НААН вивели 4 нових скороплідних сорти волоського горіха

Нові скороспілі сорти мають попит не тільки серед буковинських садоводів, а й в інших областях, кліматично придатних для вирощування горіхів.

2 хв на прочитання16 Лютого 2021, 09:36
Селекціонери НААН вивели чотири нових скороплідних сорти волоського горіха Селекціонери НААН вивели чотири нових скороплідних сорти волоського горіха
Поділитись:

Буковинські селекціонери Придністровської дослідної станції садівництва НААН вивели чотири скороплідних сорти волоського горіха. Вони матимуть так зване латеральне плодоношення, власне дерева невисокі, але скороплідні та високоврожайні, тож дадуть змогу після висадження саду швидше компенсувати витрати. Про це пише Голос України.

Як розповіли авторки селекційного успіху, а це Наталія Гаврилець, Зіна Кожокар, Оксана Микичук, Людмила Олексюк, латерал — це однорічний пагін, сформований плодовими бруньками, де закладається наступний урожай.

Сорт «Легінь» вже запатентовано, а інші три нових сорти: «Красень»«Гетьман»«Скарб» проходять державне випробування.

Як пояснила відомий експерт аграрного сектору економіки, академік НААН, доктор сільськогосподарських наук Ануш Балян, цей селекційний успіх у недалекій перспективі зможе не тільки значно розширити горіховий сад держави, підвищити конкурентоздатність наших сільгоспвиробників, створити нові робочі місця, але й суттєво зміцнити наші експортні можливості.

«Вже зараз експорт горіха грецького дає високу маржу виробникам та експортерам, попит на нього, особливо на східних ринках, невпинно зростає. Проте запити значно перевищують пропозицію, кондиційного горіха банально не вистачає, ціна на нього на внутрішньому ринку теж стрімко підскочила. Тому, переконана, що селекційне досягнення буковинських науковців є дуже вчасним, і нові скороспілі сорти будуть мати попит не тільки серед буковинських садівників, а й в інших областях, кліматично придатних для вирощування горіхів», — зазначила Ануш Балян.

За її словами новий успіх вчених вкотре доводить, що до науки треба ставитися дуже відповідально.

«Як до важливого сегмента економіки, який ефективно працює на наповнення державної скарбниці. Буковина здавна славиться як горіховий край, але в останній рік експортери скаржилися на брак якісної продукції, а на території області вже працюють цілі лінії з автоматизованого лущення горіха, в тому числі встановлені інвесторами», — резюмувала пані Ануш.

До слова, на Тернопільщині подружжя вирощує лимони величезного розміру та каву (відео).

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost