Мозок хлопчиків-аутистів відрізняється від мозку аутистів-дівчаток, дослідження
Згідно з новим дослідженням Школи медицини Стенфордського університету, організація мозку у хлопчиків і дівчаток з аутизмом відрізняється
Нові результати дослідження пояснюють відмінності у симптомах аутизму у дітей, а також вказують, що необхідно урахувати гендер під час діагностики, повідомляє 24канал на своєму сайті з посиланням на Stanford Medicine.
Попри те, що аутизм відноситься до невиліковних захворювань, рання діагностика дозволяє вчасно розпочати профілактику та покращити поведінкові симптоми у дитини. Тож команда учених вирішила вивчити гендерні відмінності в ознаках аутизму. Вони проаналізували знімки МРТ головного мозку у 637 хлопчиків та 136 дівчаток.
Насамеперд ученим вдалося розробити алгоритм, який вирізняв знімки хлопчиків з аутизмом від знімків дівчаток. Його точність склала 86%. Потім унікальні патерни аутизму порівняли зі знімками 976 здорових дітей без РАС.
Основні відмінності патернів мозку хлопчиків та дівчаток з аутизмом спостерігалися в центрах, які відповідають за рухову функцію, мовлення та зорово-просторову увагу. Ці результати треба використати для покращення методів діагностики та лікування РАС, особливо у дівчаток, – заявив автор роботи Винод Менон.
Річ у тім, що зараз діагноз встановлюють приблизно у віці 3–5 років, коли найкращий час для терапевтичного впливу вже втрачено.
Читайте також: дев’ять продуктів, які допоможуть приборкати тривогу.