Люди здавна помічали сприятливий вплив прогулянок у лісі або парку на стан здоров'я людини. Науково цей феномен став вивчатися з 80-х років ХХ століття. Але якщо раніше люди просто брали рюкзак і йшли у похід, то зараз з’явилося багато спеціальних термінів. Першими тут були японці, які і ввели термін сінрін-йоку (тобто «лісові ванни»), зараз говорять про «дендротерапію», «спа-ліс», Park Relax тощо. Про це у своєму життєписі в соцмережі Фейсбук написав білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров'я.
Лікар упевнений, що вплив лісу комбінований.
«Одні науковці вважають, що це «цілющі візуальні середовища», інші — чисте повітря, треті — фітонциди (терпени тощо), четверті — відсутність міського середовища тощо. Як зауважив письменник Роберт Стівенсон, «ліс полонить серця людей не стільки своєю красою, скільки прекрасним повітрям, еманацією старих дерев, чимось невловимим, що так чудово змінює і відновлює втомлений дух», — говорить Андрій Біловешкін.
«Заплануйте похід у парк або ліс. Можна чудово поєднувати ділову зустріч, читання або прогулянку з дітьми в парку. Це позитивно діє на ваш мозок і ваше тіло, не потребує напруги та завжди доступно. Тим паче зараз навесні, краса дерев стане ще яскравішою та насиченішою!» — говорить Андрій Біловешкін.
Нагадаємо, науковці розкрили секрет привабливості.