Лікарі порадили людям після 60-ти забути про ці продукти та звички
Які продукти не можна їсти після 60-ти років.
Американська дієтологиня Бланка Ґарсіа назвала перелік продуктів, які треба виключити з раціону людям у 60 років, щоб залишатися здоровими.
Потрібно скоротити вживання або повністю відмовитися від продуктів, які піддалися високому ступеню оброблення. Це напівфабрикати, чипси, випічка й морозиво.
За словами дієтологині, в таких продуктах практично немає поживних речовин, які б сприяли відновленню тканини на клітинному рівні. Зате в них дуже великий вміст рафінованого цукру й вуглеводів, барвників і добавок, які шкідливі для здоров’я. Споживання таких продуктів призводить до збільшення ваги та порушення балансу поживних речовин в організмі.
Експерт не радить повністю відмовлятися від вуглеводів, радить просто вибирати корисні альтернативні варіанти. Наприклад, це можуть бути макарони твердих сортів пшениці, коричневий рис і цільнозерновий хліб. Ці продукти забезпечать організм клітковиною. Також варто вживати корисний рослинний білок, що міститься в сочевиці, квасолі та грибах.
Дієтологиня рекомендує обмежити вживання кухонної солі до 10 грамів на день. Адже зловживання продуктами, в яких великий вміст солі, може призвести до підвищення тиску, утруднення роботи серця та затримки рідини в організмі.
Що треба їсти людям після 60-ти: правила харчування
- Максимально різноманітне харчування. Для організму в такому віці потрібні білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінеральні речовини в достатній кількості. Раціон має поєднуватися з енергетичною збалансованістю: калорійність їжі має відповідати енергозатратам організму. Оскільки з віком фізична активність зменшується, з’являється схильність до набирання ваги, калорійність також варто зменшити.
- Треба знизити кількість тваринних жирів, які входять до складу м’ясних продуктів. Можна вживати м’ясо птиці у відвареному вигляді. До харчування має входити нежирна риба – морська або річкова, яку треба вживати у відвареному чи запеченому вигляді.
- Дуже важливий у такому віці режим харчування – це 4 рази на день. Перший сніданок має містити 25% загальної кількості калорій на добу, другий – 15%, обід – 35%, вечеря – 25%. Останнє приймання їжі має бути за 2 години до сну.
- Необхідно ретельно пережовувати їжу. Лікарі рекомендують робити не менше 20-ти жувальних рухів, перш ніж проковтнути їжу. Процес насичення проходить значно швидше в такому разі, а кількість спожитої їжі зменшується утричі.
- Не можна різко обмежувати споживання білків тваринного походження, бо вони містять незамінні амінокислоти. Людям після 60-ти років краще вживати молочні та рибні продукти, вони легко перетравлюються, краще засвоюються і водночас мають високу цінність. Наприклад, молоко містить майже всі необхідні речовини для організму людини, цей продукт є збалансованим від природи, тому дуже корисний.
- Не можна їсти всухом’ятку, рідкі страви, приготовані на м’ясних, рибних, овочевих чи грибних відварах, сприяють виділенню шлункового соку. Тому супу буде цілком достатньо, щоб перетравити другі страви з м’яса, риби чи картоплі. Солодощі треба їсти в обмеженій кількості наприкінці обіду, тоді цукор легше засвоїться організмом.
- Потрібно їсти більше свіжих овочів і фруктів, вони мають необхідні для організму вітаміни, мінерали, органічні кислоти та клітковину. Фрукти й овочі покращують процеси травлення, нормалізують метаболізм і кислотно-лужний баланс.
- Необхідно пити достатню кількість води та уникати зневоднення. З-поміж напоїв можна вибрати чорний і зелений чай. Зелений чай захищає від захворювання на атеросклероз, але його треба пити без цукру. Краще вживати з медом чи сухофруктами. Зелений чай знижує тиск, укріплює судини, має антибактеріальну дію та продовжує життя.
Про які звички варто забути після 60-ти років
- Заняття спортом. Не варто займатися активними видами спорту. Це мають бути вправи середньої інтенсивності: можна просто гуляти на свіжому повітрі чи ходити до басейну. Заняття середньої інтенсивності мають бути у графіку не менше одного разу на тиждень.
- Мало сну. Тим, кому шістдесят років і більше, треба спати 8-9 годин на добу, оскільки недосипання сприяє постійній втомі, збільшенню ваги та розсіяності.
- Забувати про щеплення. Оскільки з віком імунітет слабшає, треба ретельно слідкувати за своїм здоров’ям. Варто вакцинуватися від грипу та інших вірусних захворювань. Про те, які щеплення вам потрібні, краще проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.