Вважається, що популярність детокс-коктейлю з води та лимона пояснюється його простотою в приготуванні, дешевизною та ефективністю. Крім схуднення, лимонам приписують багато побічних ефектів – згладження перепадів тиску, позитивний вплив на роботу серця, підвищення стресостійкості, освіження подиху тощо. Проте нутриціолог Анна Мельник у своєму інтерв’ю GreenPost наголосила: лимонний детокс підійде далеко не всім, а багато кому може навіть зашкодити.
Анна Мельник сказала, що нічого не має проти самого рецепту «вода з лимоном зранку натщесерце». Нутриціолог нагадала, що воду взагалі дуже важливо пити натщесерце, бо ми втрачаємо дуже багато води.
Але нутриціолог радить пити зранку воду – чисту, негазовану, некип’ячену, а якщо мінеральну, то підібрану під організм кожної людини, її нирки та шлунок. Анна Мельник говорить, що вода натщесерце гарно всмоктується, бо ми не розбавляємо грудку їжі шлунковим соком, і таким чином ми легко даємо раду зневодненню.
«Та якщо ви почали кривитися, почувши слова «лимонний сік», можете навіть не здавати аналізи на кислотність: вона у вас підвищена. Тому лимонний сік може спровокувати підвищення кислотності шлунку, а якщо захопитись і читати такі статті – ніколи не можна нічого брати з інтернету напряму, усе має бути індивідуально! – "сік половини лимона для ефективності зранку", то можна потихеньку через ерозійний гастрит перейти до виразки шлунку», – розповідає Анна Мельник.
Нутриціолог нагадує про ще, що лимон може спричинити й інші неприємності. Наприклад, лимонна кислота ушкоджує зубну емаль. Якщо вона й так була травмована, можна поглибити цей процес, і стан зубів лише погіршуватиметься. А якщо є якісь ранки в роті, то лимонний сік їх подразнюватиме – це буде боляче, неприємно, і загоєння йтиме повільніше.
«Тому якщо дуже хочеться лимонного соку, можна попити його через трубочку», – радить лікар.
Ми розповідали, що лікар пояснює, чому лимони більше не рятують.
Також ми писали, що лікар пропонує рецепт від запору «для лінивих».