Догори
Дати відгук

Лікар пояснює, чому лимони більше не рятують

Лимони тепер уже не ті, що раніше?

2 хв на прочитання19 Жовтня 2020, 14:19
Поділитись:

Нутриціолог Анна Мельник у своєму інтерв’ю GreenPost розвінчала міф про те, що 200 мл лимонного соку містить 187% добової норми вітаміну С.

Мельник пояснює, що, хоча вважається, що вітамін С допомагає зберігати здоров’я та молодість: розріджує кров та запобігає тромбозам вен, не варто особливо покладатися на розрахунки в інтернеті.

«Лихо в тому, що ці рецепти беруть зі старих книг, їм 100-150 років. А ми вже понад століття перебуваємо у вітамінно-мінеральних дефіцитах. Абсолютно змінився світ, абсолютно змінилася їжа (та ж вода), і якщо ефективність цих рецептів 100 років тому була 80%, 30 років тому 60%, то сьогодні це 6%»,
– пояснює нутриціолог.

Анна Мельник стверджує, що лимон не містить потрібної кількості вітаміну С та мінералів. На це є дві причини. Перша – те, що для розрахунків беруть дані з лимона свіжозірваного, а лимони в супермаркеті можуть лежати вже півроку, і ми не знаємо, як їх зберігають і чим обробляють.

«Що в них залишилося, крім запаху? Та й буває таке, що я можу колупнути його нігтем і не відчути запаху лимона, хоча у мене чудовий нюх», – говорить лікар.

Проте навіть свіжозірваний лимон у нинішніх реаліях не є такою скарбницею вітаміну С, як заведено вважати, нагадує   Мельник. Тому за оновленими офіційними даними звичайна добова норма вітаміну С зросла до 12 лимонів.

«Тут який мінус: людина вичавила пів чайної ложечки лимона і поставила собі галочку: "я прийняв добову норму вітаміну С, я захищений". Так, це добре, але замало», – говорить нутриціолог.

Ми розповідали, що супермаркет Херсону продає гнилі лимони, але зі знижкою (фото).

Також ми розповідали про ТОП-3 безглуздих помилок при лікуванні ГРВІ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.