Догори
Дати відгук

Італія вимагає від країн G7 встановити дату відмови від вугілля, Німеччина чинить опір

Рим готовий перенести свій власний термін, якщо це буде необхідно для досягнення угоди.

2 хв на прочитання29 Квітня 2024, 01:21
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Дипломатичні джерела повідомили, що перед зустріччю міністрів енергетики G7 у Турині Італія наполягає на укладенні угоди між багатими країнами Великої сімки, щоби встановити цільову дату для поступової відмови від використання вугілля у виробництві електроенергії. Про це розповідає Reuters.

Угода з цього приводу стане одним із кроків у напрямку, зазначеному тогорічним кліматичним самітом Організації Об’єднаних Націй COP28 у Дубаї, щодо переходу від викопного палива, серед яких найбільше забруднює вугілля.

Італія, яка цього року головує у G7, наразі планує вимкнути свої вугільні електростанції до 2025 року, за винятком острова Сардинія, де крайній термін — 2028 рік.

На зустрічі G7 Рим хоче переконати своїх партнерів — США, Велику Британію, Францію, Німеччину, Канаду та Японію — встановити спільну цільову дату припинення використання вугілля, повідомили італійські дипломатичні джерела.

Вони додали, що Рим готовий перенести свій власний термін, якщо це буде необхідно для досягнення угоди.

Німеччина чинить опір зусиллям Італії щодо кінцевого терміну відмови від вугілля, повідомили джерела на тлі триваючих переговорів щодо пошуку компромісу на зустрічі в Турині, яка почалася в неділю.

Наразі Берлін прагне припинити роботу своїх електростанцій, що працюють на вугіллі, до 2030 року, але це паливо все ще залишається другим за значенням джерелом енергії для виробництва електроенергії в країні.

Італія та Німеччина також мають розбіжності щодо ядерної енергетики, і Рим готовий сказати в комюніке G7, що енергія, вироблена ядерним розщепленням, є одним із варіантів, які країни G7 можуть вибрати для зменшення залежності від викопного палива.

Рим також хоче висловити підтримку дослідженням ядерних реакторів нового покоління, повідомили джерела, але Німеччина, яка законсервувала свою останню АЕС у 2023 році, проти висловлення підтримки енергії, отриманої від ядерного поділу.

Міністерство економіки Німеччини, яке займається енергетичною політикою країни, не було доступним для коментарів із цього приводу.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.