Догори
Дати відгук

Держава обіцяє захистити заробітчан від фірм-шахраїв

3 хв на прочитання20 Серпня 2020, 10:08
Поділитись:

Учора, 19 серпня, Кабмін затвердив критерії, за якими оцінюватиме фірми, що працевлаштовують українців за кордоном.

За термінологією держустанови, оцінюватиметься «ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном».

«Згідно з документом періодичність проведення планових заходів державного контролю залежатиме від ступеня ризику, визначеного за сумою балів за всіма критеріями», - повідомили в уряді, однак не уточнили, що це за критерії.

Натомість у Кабміні зазначають, що тепер вони зможуть «визначати найбільш ризикових посередників у працевлаштуванні за кордоном, які раніше вже допускали порушення вимог законодавства, та спрямувати державний нагляд (контроль) саме на попередження негативних наслідків  і небезпек для людей».

Тобто в уряді тепер зможуть «визначати» те, що й так добре відомо – недобросовісні фірми, які обманюють своїх клієнтів. Чому відкритих кримінальних проваджень чи судових рішень щодо таких фірм недостатньо для «визначення», не пояснюють. Ймовірно це могла б прояснити публікація згаданих урядових критеріїв.

Крім того, ці рішення дасть можливість зменшити адміністративний тиск на бізнес, запевняють у Кабміні.

Раніше, нагадаємо, держава ставилася до заробітчан дещо інакше. Так, під час перших жорстких стадій карантину вони опинилися в заручниках у власного уряду. Спочатку стало відомо, що Кабмін заборонив українцям їхати на сезонні заробітки у Фінляндію – там чекали близько 14 тисяч українських працівників.

Після цього в уряді заявили, що взагалі не збираються випускати українців з країни. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив це турботою держави про громадян.

«Дійсно, звернення [від інших країн щодо потреби в українських робітниках] є. Але ми в Україні керуємося насамперед міркуваннями безпеки і здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож – це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли ця подорож здійснюється літаком», - заявив чиновник.

Риторика урядовця наштовхує на думку, що в уряді вважають, наче мають право розпоряджатися громадянами, як кріпаками.

«Тому на цьому тлі наразі нелогічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де теж продовжується пандемія з тією чи іншою мірою інтенсивності. Ми розуміємо потребу в робітниках з боку наших партнерів і будемо готові переглянути цю позицію у контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу», - заявив Кулеба.

Доходило навіть до того, що літаку з українцями, які мали всі необхідні документи і летіли на заробітки до Британії, забороняли виліт з аеропорту

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитаннягодина тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання2 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
На Одещині - спалах АЧС
1 хв на прочитанняВчора
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора