Догори
Дати відгук

День гарячого какао: корисне і… ще корисніше

Якщо з якихось причин вам не рекомендується вживання какао, є альтернатива.

2 хв на прочитання13 Грудня 2021, 17:00
Какао Какао
Поділитись:

13 грудня в деяких країнах відзначають Всесвітній день гарячого какао.

Какао (без домішок) — гарне джерело білків, калію та цинку, а також клітковини, заліза, магнію, фосфору та інших поживних речовин, розповіла колишня очільниця МОЗу Уляна Супрун.

Цей напій допомагає запобігати хворобам серця та судин. Какао має здатність зменшувати запалення, нормалізувати рівень холестерину та цукру у крові. Такі ефекти потенційно зменшують ризик появи серцево-судинних хвороб та інсульту.

Какао має антиоксидантну дію, тобто містить сполуки, що здатні вловлювати та гасити вільні радикали. В какао це поліфеноли. Через цю властивість напій також певною мірою може захищати серцево-судинну систему.

Какао здатне покращувати когнітивні навички. Поліфеноли, що містить какао, можуть знизити ризик розвитку нейродегенеративних процесів. Завдяки збільшенню еластичності судин, зокрема покращується кровотік і кровопостачання мозку.

Антиоксиданти какао ефективно захищають шкіру від надмірного ультрафіолету та запобігають старінню, якщо регулярно вживати какао або додавати його до масок для обличчя.

Аби отримати максимальну користь для здоров’я, Уляна Супрун радить обирати якісне какао, в якому немає сухого молока, цукру чи інших домішок.

«Какао можна вживати не тільки як напій. Його можна також додавати в каші та пудинги, смузі, домашні цукерки та енергетичні батончики з бананів, фініків і горіхів. Європейська Організація з харчової безпеки радить їсти щодня принаймні 2,5 г какао-порошку чи 10 г чорного несолодкого шоколаду», — ідеться в повідомленні.

Якщо ж із якихось причин вам не рекомендується вживання какао, «Діабет. Допоможемо разом» радить корисну альтернативу — кероб.

Це солодкий порошок коричневого кольору, який отримують із сушених плодів ріжкового дерева. Ріжкові дерева мають плоди у вигляді зерен, довжина яких може сягати 15 см. За смаком кероб схожий на шоколад, однак набагато корисніший за какао.

Саме тому кероб можна їсти людям із цукровим діабетом.

Цей продукт містить доволі багато цукру — 45 %. Однак розчинна клітковина (40 %) у складі кероба сповільнює засвоєння цукру і тим самим знижує глікемічний індекс кероба.

1 ч. л. порошку кероба дорівнює 4 г цукру. Його глікемічний індекс становить 40 одиниць, а калорійність — 222 ккал на 100 г продукту. Кероб знижує холестерин і містить багато мікроелементів та антиоксидантів.

«Ви можете купити кероб у вигляді порошку або шоколадної плитки. Експериментуйте, отримуйте від цього користь та не забувайте тримати свій рівень глікованого гемоглобіну на рівні не вище 7 %», — нагадує «Діабет. Допоможемо разом».

Також ми розповідали, як харчуватися смачно при діабеті: радить дієтолог.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання2 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання4 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання4 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання5 годин тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання10 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання11 годин тому