Догори
Дати відгук

COVID-19 та страхові виплати медикам: хто має право і за яких підстав

Роз’яснення Фонду соціального страхування України

2 хв на прочитання12 Листопада 2020, 10:47
Поділитись:

Медики найбільше наражаються на ризики під час епідемії коронавірусу. Перебуваючи у постійному контакті з хворими, лікарі та медичний персонал можуть не тільки заразитися на COVID-19, але й заразити свою родину.

Фонд соціального страхування України реалізує державне завдання та активно здійснює соціальний захист застрахованих осіб, у тому числі медичних працівників, постраждалих внаслідок захворювання коронавірусною хворобою COVID-19 під час виконання професійних обов’язків. Про це йдеться у повідомлені на офіційній сторінці Фонду.

Хто має право на страхові виплати

Медичні працівники, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей цих медичних працівників у разі їх смерті, мають право на страхові виплати.

Ці виплати передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним із виробництвом.

Підстава для страхових виплат

Документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов’язаного з виробництвом, за формою, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (Постанова Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 337).

Цей акт складається комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у разі смерті) та роботодавцем (в інших випадках), виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного із COVID-19.

Якщо комісією встановлено, що інфікування працівника сталося під час виконання професійних обов’язків, то гостре професійне захворювання визнається пов’язаним з виробництвом і за результатами розслідування складається акт розслідування гострого професійного захворювання за формою Н-1/П.

У разі встановлення, що інфікування працівника не пов’язано з виконанням ним професійних обов’язків (у побуті, під час відпустки тощо), то це захворювання визнається не пов’язаним із виробництвом і на нього складається акт за формою Н-1/НП.

У Фонді соціального страхування України зазначають, що  керуються чіткими вимогами законодавства та мають право здійснювати страхові виплати виключно після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками.  

До слова,   коронавірус в Україні знову шокує цифрами: 11 057 випадків за добу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Папіломи: чому їх важливо видаляти вчасно?
Папіломи: чому їх важливо видаляти вчасно?
2 хв на прочитання4 години тому
Зображення створено ШІ
Здається, погода знову буде мінятися: що таке метеозалежність і як із нею впоратися
5 хв на прочитання5 годин тому
Зображення згенероване ШІ
Почервоніння і виділення з очей: Києвом поширюється інфекція, що вражає і дітей, і дорослих — що говорять лікарі
2 хв на прочитання8 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Гель для тверезості — нова розробка для запобігання похміллю та шкоді від хронічного вживання алкоголю
1 хв на прочитання10 годин тому
Як уникнути зустрічі зі змією?
1 хв на прочитання17 годин тому
Ампутація та опіки: поліцейські розслідують наслідки "розваг" трьох підлітків на залізниці
1 хв на прочитанняВчора
Ризик потрапити у ситуацію торгівлі людьми значно зріс - Мінсоцполітики
3 хв на прочитанняВчора
Як встояти перед морозивом на дієті: чотири лайфхаки від експерта
4 хв на прочитанняВчора