Догори
Дати відгук

Аптечні засоби від хропіння: радять фармацевти

Можна отримати спокійний сон і забезпечити комфорт оточенню.

2 хв на прочитання18 Вересня 2023, 01:22
Поділитись:

Хропіння під час сну може дошкуляти тих, хто довкола вас. Професійні фармацевти поділяться аптечними засобами та порадами, які можуть допомогти вам позбутися від цієї неприємності.

«Досвідчений фармацевт» наводить список аптечних засобів від хропіння, але наголосив, що вони можуть використовуватись і бути ефективними лише за неускладненого хропіння, тобто без зупинок дихання уві сні, або за легкої форми синдрому апное.

Спреї та краплі:

АнтиХрап-спреї представляють групу препаратів із непідтвердженою ефективністю.

Але це не завадило їм опинитися серед найпопулярніших засобів, до яких вдаються у спробах зробити сон тихішим.

Це пояснити просто.

  • По-перше, такі флакончики продаються в будь-якій аптеці та ще й без рецепта.
  • По-друге, коштують порівняно недорого.
  • По-третє, виробники обіцяють швидкий результат: «пшикнув» кілька разів — і спиш спокійно.

Справді, в окремих випадках вони допомагають «зменшити гучність» або навіть припинити неприємні звуки. Спреї сприяють зволоженню слизової оболонки, зменшенню її набряку та запалення.

Але вони не впливають на тонус м'язів верхніх дихальних шляхів, розслаблення яких і звужує дихальний просвіт, спричиняючи хропіння.

Асонор — спрей або краплі, усувають набряклість тканин.

Снорекс — краплі, в основі яких лежать природні компоненти. Засіб знімає набряк слизової та запальні процеси. Може без ефекту звикання застосовуватись також для лікування закладеності носа при вірусних інфекціях. Використовувати ліки дозволяється навіть при вагітності й у дитячому віці.

Сомінорм — спрей від хропіння проти пересихання слизової. Медикаментозний засіб може використовуватися тільки у дорослих та обов'язково після консультації з лікарем. Самостійно призначати такий препарат небезпечно.

АнтиХрап — препарат на основі натуральних ефірних олій і рослинних екстрактів. Допомагає зняти запалення, набряк носоглотки. Найчастіше призначається засіб, якщо хропіння викликане курінням чи вірусними інфекціями.

«Будні фармацевта» додають, що всі ці препарати не підтверджують своєї ефективності.

Та ефект справді може бути, оскільки у складі більшості спреїв судинозвужувальні компоненти, які локально знімають набряк. Ефірні олії у складі також можуть полегшувати дихання. Проте все це лише симптоматична терапія, яка не усуває причини.

Тому спочатку варто піти до лікаря і знайти причину хропіння. Це може бути перегородка носа, ожиріння, опущення м'якого піднебіння і таке інше.

А ще не зайвим буде придбати зволожувач повітря, який зволожує слизову і сприяє зменшенню набряку. Від хропіння не позбавить, але може трохи полегшити стан.

Тимчасом лікарі попереджають, що хропіння до 50 років є «червоним прапорцем» для здоров’я.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost