7 небезпек знеболювальних таблеток
Деякі прояви можливі як після одноразового прийому, так і на тлі тривалого застосування.
Всі ми хоч раз у житті стикалися із зубним, головним та м'язовим болем, який неможливо терпіти. Науковці кажуть, що ігнорування болю може призвести до відмирання нервових закінчень у головному мозку. Тож терпіти не треба. Краще прийняти болезаспокійливий препарат. Ці засоби без рецепта можна придбати в будь-якій аптеці. Але важливо знати міру щодо їх застосування. «+1Платформа» наводить кілька фактів про ці препарати, які варто знати кожному.
1) Підвищується тиск
Прийом нестероїдних препаратів із болезаспокійливою дією на регулярній основі підвищує ризик розвитку гіпертонії. Препарати сприяють підвищенню артеріального тиску, що призводить до ризику інфарктів та інсультів.
2) Розлад травлення
Болезаспокійливі препарати можуть стати причиною розвитку різних проблем із травною системою. Найбільш поширені з них — це метеоризм і нудота. Але можливий розвиток інших ускладнень — поява виразок і ерозій. Особлива небезпека полягає в тому, що проблеми тривалий час можуть не проявлятися, оскільки больові ознаки придушуватиме аналгетик.
3) Утворення тромбів
Деякі протизапальні препарати мають у своїй структурі компоненти, які знижують ризик виникнення проблем із шлунково-кишковим трактом, але при цьому провокують проблеми з кровотворенням, посилюючи агрегацію тромбоцитів, через що утворюються тромби. Особливо акуратними при прийомі болезаспокійливих препаратів варто бути людям, які страждають на цукровий діабет, атеросклероз або варикоз.
4) Проблеми із зором
Нестероїдні болезаспокійливі засоби можуть впливати на зір людини. Вони зменшують виділення слізної рідини, через що пересихає слизова та зневоднюються очні тканини.
5) Ризик алергії
Більш серйозні проблеми можуть виникнути, якщо ви приймаєте кілька препаратів-анальгетиків одночасно. Так ви збільшуєте ризик прояву алергічних реакцій — висипу, набряку Квінке і навіть анафілактичного шоку. Такі прояви можливі як після одноразового прийому, так і на тлі тривалого застосування.
6) Удар по печінці
Комбінування аналгетиків для одночасного прийому також негативно впливає на печінку. Можливий розвиток печінкової недостатності. Такі ж наслідки виникають, якщо поєднувати болезаспокійливі препарати з алкоголем.
7) Біль пішов, причина — залишився
Та й найголовніше: при прийомі знеболювальних засобів зазвичай усувається больовий синдром, але причина болю залишається. А біль — це своєрідна реакція організму на будь-який подразник, можливість донести до мозку, що є проблеми зі здоров'ям. Постійне «пригнічення» больового синдрому може «змазувати» симптоматику іншого захворювання, яке вдасться розпізнати вчасно. Це особливо небезпечно при апендициті.
Одиничний прийом болезаспокійливих засобів не вплине на організм. Але якщо біль з'являється регулярно, краще не боротися з ним, а звернутися до лікаря та пройти обстеження.
Також ми розповідали, від яких ліків можна набрати вагу.