Догори
Дати відгук

Європейські фермери вимагають прикрити для України ринки ЄС

Для прикладу, 2/3 кукурудзи ЄС купує саме в України

2 хв на прочитання06 Травня 2020, 16:03
Image by Mediamodifier from Pixabay Image by Mediamodifier from Pixabay
Поділитись:

Найбільша європейська асоціація фермерів і кооперативів Копа-Когека (COPA-COGECA) піддала нищівній критиці наміри ЄС і України розширити торгівельне співробітництво у контексті підготовчої роботи комісії з підготовки поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA).

Про це заявив генеральний секретар Копа-Когека Пекка Песонен у листі Сабіні Вейанд, генеральному директору ЄС з торгівлі Європейської комісії, пише Landlord.

Як йдеться у листі, асоціація фермерів і кооперативів виступає проти надання будь-яких подальших пільг для товарів, що експортуються Україною або відновлення автономних торгових заходів.

Пекка Песонен нагадав, що сільськогосподарське співтовариство Європи вже постраждало від наслідків введення санкцій проти РФ і прямі втрати виробників вже досягають понад 10 млрд євро. Наразі ситуація ускладнюється значним падінням цін на деякі сільськогосподарські товари і карантинними заходами, пов’язаними з пандемією.

Також зазначається, що останні митні дані показують, що українські компанії в повній мірі скористалися можливістю, яка була надана в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Отже, потенційне збільшення пільгових тарифних квот буде мати прямий негативний вплив на ринки сільськогосподарської продукції Союзу.

Крім того, від додав, що за останні три роки Європейський Союз став найбільшим імпортером кукурудзи в світі. Імпортні обсяги замінили зростання європейського виробництва, що чинило тиск на внутрішні ціни на кукурудзу і рикошетом «вдарило» по ринку ячменю. Дві третини об’єму кукурудзи ЄС імпортує саме з України. З огляду на це, Україні не потрібні нові тарифні квоти або відновлення автономних заходів.

«У зерновому секторі ми стикаємося з несприятливим комерційним середовищем і відсутністю прозорості у діяльності підприємств в Україні. Не можна гарантувати, що український аграрний сектор дійсно отримує вигоду від торгівлі зерном з Європейським союзом. Збільшення тарифної квоти на пшеницю замість того, щоб змусити два виробничих ринки доповнювати один одного, призведе до посилення конкуренції на ринку Союзу», – сказав Песонен.

Як ми писали, Україна захопила також і турецький ринок кукурудзи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Схема оформлення липових діагнозів про психічні розлади
На Закарпатті ліквідовано схему оформлення «липових» діагнозів про психічні розлади
1 хв на прочитання15 хвилин тому
Студентка морської біології Алексія Калосака показує дайверам, як пересаджувати коріння морської трави. Фото: Марія Фек для DIE ZEIT
Проти безсилля: як морський біолог хоче врятувати Середземне море, яке луки морської трави захищали від зміни клімату
13 хв на прочитання59 хвилин тому
Молодіжні ініціативи зі збереження водних ресурсів України
Молодь України на варті водних ресурсів: досвід та ініціативи
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення створено шІ
Старий сервіз у новому амплуа: годівниця для пташок (ФОТО)
1 хв на прочитання2 години тому
Щодо стану якості повітря у місті Києві
1 хв на прочитання3 години тому
Схожі на справжні, але мають купу переваг: рослинні стейки друкують на 3D-принтерах
1 хв на прочитання4 години тому
«До справи неможливо "підшити" розбиті мрії»: експерт про те, чому жінки досі стають жертвами насильства і як це змінити
7 хв на прочитання5 годин тому
Екологічна загроза: аварія на КНС у Первомайську призвела до забруднення Південного Бугу
1 хв на прочитання7 годин тому