Догори
Дати відгук

Україна захопила турецький ринок кукурудзи

Кожен другий качан кукурудзи в Туреччині - український

1 хв на прочитання06 Травня 2020, 15:23
Pixabay Pixabay
Поділитись:

За вересень 2019-березень 2020 року Туреччина імпортувала майже 3 млн тонн кукурудзи, а половина цього імпорту виявилась з України, пише agronews.ua.

Моделі торгових потоків показують, що протягом перших 7 місяців поточного маркетингового року країни Чорноморського регіону (Україна, Росія, Румунія) сумарно поставили в Туреччину на 90% більше кукурудзи, ніж за той же період минулого року, і в 2 рази більше, ніж в середньому за попередні чотири роки. Протягом перших семи місяців 2019/2020 маркетингового року Україна з часткою 50% домінувала в поставках кукурудзи в Туреччину.

Туреччина є досить важливим ринком для збуту кукурудзи з України. Наприклад, в сезоні 2018/19 року Туреччина була п’ятим за величиною імпортером української кукурудзи з часткою близько 8% в загальному експорті.

Незважаючи на те, що за останнє десятиліття виробництво кукурудзи в Туреччині зросла на 43%, воно не може повністю задовольнити попит з боку тваринництва. Наприклад, в 2018/19 році власний урожай кукурудзи в Туреччині зміг забезпечити тільки 65% внутрішнього споживання.

Нагадаємо, Україна у 2020 році може встановити рекорд з виробництва кукурудзи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро