Догори
Дати відгук

Яка справжня смертність від коронавірусу?

За останніми даними, коронавірус поширився вже на 86 країн світу

4 хв на прочитання05 Березня 2020, 15:47
pixabay pixabay
Поділитись:

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що смертність від коронавірусу SARS-CoV-2 підвищилася з 2% до 3,4%.

За останніми даними, коронавірус поширився вже на 86 країн світу. Від хвороби вже померло понад 3303 людини, а кількість інфікованих перевищила 96 тисяч осіб. Медикам вдалося вилікувати майже 54 тисячі пацієнтів, проте кількість нових захворювань зростає щодня.

Для порівняння, смертність від вірусу SARS, який викликає атипову пневмонію, становила 9,6%, від вірусу MERS – 34%, а від свинячого грипу – 0,02%.

Формула підрахунку, яку використовує ВООЗ є дуже простою:

Кількість смертей / Кількість інфікованих * 100%

Тобто якщо підраховувати за методикою ВООЗ, на даний момент смертність наступна:

3308 смертей / 96601 інфікованих * 100% = 3,42%.

Задавалося б, що все логічно, проте така методика підрахунку викликає сумніви у деяких світових науковців. Некоректність таких підрахунків полягає в тому, що люди не відразу помирають чи видужують після інфікування, а через деякий час. І цей період дуже впливає на статистику. Крім того, вчені також закликають враховувати похибку можливого заниження кількості жертв. 

«Наразі спокусливо оцінити рівень смертності випадків, поділивши кількість відомих смертей на кількість підтверджених випадків. Однак отримане число не відображає справжній показник летальності випадків і може відрізнятися у десятки разів. Від діагностики вірусної інфекції до одужання чи смерті можуть пройти тижні, тому кількість смертей слід порівнювати з попереднім числом інфікованих…З іншого боку, офіційна статистика, ймовірно, серйозно занижує кількість випадків і це також знижує рівень смертності. Час між діагностикою та смертю/одужанням та відсоток замовчування про випадки залежать як від періоду часу, так і від міста та країни» -, йдеться у статті групи швейцарських епідеміологоів та вірологів «Коронавірус 2019-nCoV: оцінка рівня смертності – застереження», опублікованої у журналі Swiss Medical Weekly.

Таким чином, якщо враховувати період від початку інфікування до летального випадку або видужання, який в середньому визначений науковцями як 7 днів, формула визначення смертності має виглядати наступним чином:

Загиблі на 4 березня / Інфіковані на 26 лютого  = 3285 / 81829 * 100% = 4%

У іншій статті під назвою «Методи оцінки коефіцієнта смертності у випадку нової інфекційної хвороби», опублікованій в Американському епідеміологічному журналі, стверджується, що метод розрахунку рівня смертності, який використовує ВООЗ, можливо застосовувати лише після закінчення епідемії, проте на початкових та середніх етапах він не відображає реальної картини. Науковці у статті пропонують визначати рівень смертності не від загального числа інфікованих, а від кількості завершених випадків хвороби, які закінчилися або смертю, або видужанням:

Померлі / (померлі + ті, що видужали) = 3308 / (3308+53947) *100% = 5,77%.

Якщо порахувати таким методом коефіцієнт смертності поза межами Китаю, то картина буде наступною:

295 / (295+ 1716) * 100% = 14,67%

Для Європи, коефіцієнт смертності буде ще вищим:

116 / (166 +322) *100% = 26,48%

Тобто цифри відрізняються від тих, які пропонує Всесвітня організація охорони здоров’я. А з урахуванням відсотку неповідомлення або не виявлення хвороби, вони будуть ще вищими.

Так було у і випадку зі спалахом вірусу SARS у 2003 році, коли ВООЗ спочатку повідомляла про те, що рівень смертності становить близько 4%, а зараз стверджує, що смертність від коронавірусу нижча, ніж 9,6% у SARS.

Можна зрозуміти, що ВООЗ стикається із дуже багатьма викликами у боротьбі з коронавірусом: браком фінансування, нестачею захисного обладнання, тощо. Проте її очільники всілякого наголошують, що головною небезпекою є не стільки сам коронавірус, а маніпуляції та дезінформація навколо нього. Може агентству ООН варто почати з себе?

GreenPost повідомляв, що за межами Китаю найбільше людей померло в Італії та Ірані.  Раніше у  ВООЗ заявили про дефіцит засобів індивідуального захисту від коронавірусу SARS-CoV-2 , який сягає  близько 40%.  

Наразі перший випадок  інфікування  коронавірусом  SARS-CoV-2 вже зафіксовано в Україні.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
До кінця листопада потужні магнітні бурі не прогнозують
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання4 години тому
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання5 годин тому
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання6 годин тому
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання7 годин тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання8 годин тому