Неділя, 05 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Світ лише на 60% забезпечений засобами захисту від коронавірусу - ВООЗ

Дефіцит засобів захисту від коронавірусу становить близько 40%

2 хв на прочитання04 Березня 2020, 15:26 236
pixabay pixabay
Поділитись:

Дефіцит засобів індивідуального захисту від коронавірусу SARS-CoV-2 становить близько 40%. Про це повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Мова йде про медичні рукавички, маски, респіратори, окуляри, щитки для обличчя, халати та фартухи. У ВООЗ пояснили, що нестача спричинена серйозними перебоями поставок через зростання попиту та паніку серед населення, яке скуповує такі засоби. Через це медики стають повністю беззахисними у боротьбі з інфекцією.

«Без безпечних ланцюгів поставок, ризик для медичних працівників у всьому світі є реальним. Промисловість та уряди повинні діяти швидко, щоб збільшити постачання, полегшити експортні обмеження та вжити заходів для припинення спекуляцій та приховування. Ми не можемо зупинити COVID-19 без захисту, перш за все, медичних працівників», - сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєс.

Поставки можуть зайняти кілька місяців, широко розповсюджені маніпуляції на ринку, запаси часто продаються тому, хто платить найвищу ціну.

Наразі ВООЗ поставила майже 47 мільйонів комплектів засобів індивідуального захисту до 47 країн, але запаси швидко вичерпуються. За даними організації, щомісяця світ потребує 89 мільйонів медичних масок,  76 мільйонів рукавичок та 1,6 мільйона пар захисних окулярів.

Для задоволення зростаючого світового попиту ВООЗ закликає промисловість збільшити виробництво на 40%, а уряди – стимулювати збільшення такого виробництва та послабити обмеження на ввезення цих товарів.

Нагадаємо, дві місії Всесвітньої організації охорони здоров'я їдуть в Україну для опрацювання плану готовності держави та питань лабораторної діагностики.

Наразі, ВООЗ підвищила ризик поширення світом коронавірусу SARS-CoV-2 до «дуже високого».  

Раніше GreenPost повідомляв, що відповідно до доповіді ВООЗ, мільйони працівників санітарно-гігієнічних служб в країнах, що розвиваються, змушені працювати в умовах, що представляють собою загрозу для їхнього життя і здоров'я, принижують гідність і порушують їх права.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.