Догори
Дати відгук

Як за допомогою світла підтримувати вагу: радить лікар

При цьому уникаючи фотостаріння шкіри.

2 хв на прочитання06 Вересня 2021, 07:34
Поділитись:

Білоруський лікар Андрій Біловешкін, к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров'я, розповідає, що коли ми говоримо про «хвороби цивілізації», то згадуємо надлишок високалорійної їжі, хронічний стрес, гіподинамію, але забуваємо про світло.

«Жителі міст дуже мало проводять часу на вулиці з різних причин: залякані демонізацією сонця, брудним повітрям, небезпечним міським середовищем», — говорить лікар.

Він нагадує, що сонячне світло благотворно впливає на підтримку ваги: ​​ знижує апетит, підвищує чутливість до інсуліну, знижує ризик багатьох захворювань. Механізми цього можуть бути найрізноманітніші — починаючи від підвищення вироблення серотоніну та дофаміну (згадаймо осінню нудьгу), що знижує гедоністичне переїдання через дію проопіомеланокортину.

«Проопіомеланокортин — це не просто довге слово, а такий хитрий прогормон, який нарізається для отримання з нього ендорфінів, меланокортини — меланоцитстимулюючого гормону (накопичення меланоцитів у шкірі для захисту від ультрафіолету), а заодно і ліпотропіну й адренокортикотропного гормону. Меланоцитстимулюючий гормон не тільки робить вашу шкіру темнішою, а й знижує кількість їжі, що з'їдається. Мутації в рецепторі меланокортини MC4R — найбільш поширена причина генетичного важкого ожиріння, зазвичай із раннього віку», — розпвідає Андрій Біловешкін.

Але найцікавіше, говорить лікар, — це безпосереднє виявлення в жирових клітинах світлочутливих білків опсинів. Виявляється, наші адипоцити підшкірного жиру можуть через меланопсиновий рецептор вловлювати світло й реагувати на нього. Що більше світла — то менше жиру і краще метаболічне здоров'я.

Виходячи з вищепереліченого, Андрій Біловешкін радить «виходити з кімнати, але не робити помилки» — уникати фотостаріння шкіри (захищати шкіру, уникати небезпечних годин і високого UV).

«Дуже корисне саме ранкове світло, щонайменше 20 хвилин. І пам'ятайте правило 1000 годин — саме стільки вам потрібно провести поза приміщенням за рік як мінімум. Якщо сонця немає зовсім — є лампи фототерапії», — рекомендує лікар.

Також ми писали про п’ять простих порад для довголіття.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото ілюстративне / els.systems
Уряд затвердив порядок державної реєстрації небезпечних хімічних та біологічних факторів
1 хв на прочитання10 хвилин тому
Фото з соцмереж Віктора Ляшко
Рішення родини врятувало не одне, а чотири життя
2 хв на прочитання4 години тому
Фото: Euronews
«Перемога прозорості»: Єврокомісія за всіма пунктами програла справу про «Пфайзергейт» — що далі?
2 хв на прочитання19 годин тому
Черкаські лікарі подарували шанс на життя молодому чоловіку.
Фото ВІККА
У Черкасах провели успішну трансплантацію серця 38-річному пацієнту
1 хв на прочитанняВчора
В Україні триває Національний тиждень безбар’єрності
1 хв на прочитанняВчора
Американський стартап випустив "метафон" – іграшку для боротьби з залежністю від смартфонів
2 хв на прочитанняВчора
Сімейна медицина в Україні між служінням і комерціалізацією: чи є вихід?
4 хв на прочитання19 Травня 2025
Десятки населених пунктів залишилися без медичної допомоги: мобільні клініки допомагають жителям прифронтових сіл
2 хв на прочитання19 Травня 2025