Догори
Дати відгук

Як повернути нюх після COVID-19, порадила лікар

1 хв на прочитання30 Жовтня 2020, 06:37
Поділитись:

Під час коронавірусу у людей дуже часто зникає нюх. Це трапляється в перші дні зараження і може навіть не супроводжуватися нежитю або закладеним носом. Це симптом COVID-19, який є неврологічним. Про це розповіла на своїй сторінці у Facebook колишня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За словами експерта, повернутися нюх може так само різко, як і пропав. Іноді нюх повертається через кілька тижнів. Але є і погана новина. Вона полягає в тому, що хтось не зможе повністю відновити чутливість до запахів за кілька місяців, чи навіть через рік! 

Відомо, що вірус SARS-CoV-2 інфікує організм шляхом приєднання до рецепторів АСЕ2 на поверхні клітин, що вистилають верхні дихальні шляхи, найбільше їх знайдено в носі. Потім білок, який називається TMPRSS2, допомагає вірусу "увірватися" в клітку. Потрапляючи всередину, вірус може розмножуватися, викликаючи запальну реакцію імунної системи. Так відбувається інфікування.

"Вірус SARS-CoV-2 тільки тимчасово "роззброює" нюхові рецептори, впливаючи на функцію підтримуючих клітин. Як тільки організм справляється з вірусом, нюх повертається", - написала Супрун.

Що робити, щоб відновити нюх?

Якщо нюх не повертається за 2 тижні, експерти рекомендують використовувати ефірні олії. Але це не допоможе відновити нюх, а тренувати рецептори.

Є кілька досліджень, які підтверджують, що такі тренування позитивно впливають на швидкість повернення нюху або часткового його відновлення. Також можна спробувати додавати в їжу різноманітні спеції.  

Нагадаємо, оголосили єдиний ефективний засіб стримати епідемію COVID-19 в Україні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost