Догори
Дати відгук

Оголосили єдиний ефективний засіб стримати епідемію COVID-19 в Україні

Про нього розповіла вірусолог

1 хв на прочитання29 Жовтня 2020, 22:59
Поділитись:

В Україні стрімко зростає захворюваність коронавірусом і кожен день в країні фіксуються антирекорди. Експерт з питань імунології та вірусології Світлана Доан вважає, щоб уникнути стрімкого зростання інфекції, потрібно закрити всі школи в країні і бажано метро та громадський транспорт. На думку медика, такі заходи будуть ефективними. Повідомляє "Обозреватель".

"З епідеміологічної точки зору зараз назріла ситуація, коли треба проводити якісь ізоляційні, розмежувальні заходи – заборона на масові заходи, однозначно школи відправити на карантин", – сказала лікар.

Медик зазначила, що звичайно всі ці заходи відіб'ються на економіці, але вони можуть спрацювати.

"Наскільки жорстко, варто відразу закривати метро, зупиняти громадський транспорт – не можу сказати. Звичайно, було б добре на все це вплинути, але ми розуміємо, що бізнес є бізнес, робота є робота, і ми не знаємо, наскільки це буде можливо", – зауважила вірусолог.

Світлана Доан звернула увагу, що в Україні грубо порушуються рекомендації самоізоляції хворих людей. За це немає належного покарання і немає людей, які будуть стежити за порушеннями. Для роботи з контактними людьми просто не вистачає лікарів.

"Ці функції покладені на сімейних лікарів, але вони займаються родинними вогнищами. Якщо мова йде про контактних для працюючих людей, то кожен випадок вимагає розслідування. Але зараз така кількість випадків, що цього зробити на рівні країни фізично неможливо", – розповіла доктор.  

Нагадаємо, інфекціоніст розповів, коли при COVID-19 потрібні антибіотики й чим вони небезпечні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.