Як налагодити режим сну взимку: радить лікар
Проблема з тим, аби примусити себе прокинутися вранці, ще довго залишатиметься актуальною.
Найдовша ніч року вже позаду, але світловий день ростиме ще дуже повільно. Тому проблема з тим, аби примусити себе прокинутися вранці, ще довго залишатиметься актуальною. Як же її вирішити? Про це «Дзеркало» на умовах анонімності поговорили з лікарем, чиї відповіді ми наведемо у вигляді тез.
Робота зі сном — це справа звички, і її можна натренувати
Наприклад, якщо у людини змінний графік і їй, припустимо, достатньо прокидатися о восьмій, а він хотів би о сьомій, варто щодня ставити будильник на хвилину, дві, три раніше, ніж учора. За кілька місяців ви почнете вставати у потрібний час. Навряд при цьому вийде завжди прокидатися з радістю, але прокидатися раніше це допоможе.
Не варто забувати, що часто на наш сон впливають фактори, які йому передують
Передусім для того, щоби краще спати, варто нормально засинати. Якщо людині потрібно вставати о шостій ранку, то слід лягати годин о дев'ятій-десятій вечора. При цьому за дві-три години до сну бажано не використовувати ніяких гаджетів. Біле світло від ноутбуків, телефонів подразню мозок і збільшує його активність, після чого складніше заснути. Для тих, хто не може лягти спати, не зазирнувши до телефону, зараз у гаджетах зробили спеціальний нічний режим. Із ним світло від пристрою стає більш тьмяним і жовтим, а отже, легше переноситься. Тому не забувайте його вмикати.
Другий момент для якісного сну — це харчування. За чотири-п'ять годин до того, як лягати, необхідно виключити висококалорійну їжу — жирне, солодке тощо.
Третій пункт — взимку в квартирах сильно палять, не забувайте напередодні провітрювати приміщення. Щоби підтримувати вдома вологість, краще використовувати зволожувач.
І четверте – це життєва активність. Бажано двічі на день хоча б півгодини гуляти на свіжому повітрі.
Для нормального самопочуття потрібно спати стільки, скільки комфортно
Є люди, які можуть виспатися за шість годин, а є ті, кому потрібно десять. Середньостатистичний показник — вісім годин. При цьому важливо враховувати час, коли лягаєш. Із погляду психіатрії, найкорисніший сон до півночі і з 4.00 до того моменту, коли людина прокидається. Отже, якщо у вас будильник на 6.00, то щоб виспатися, бажано лягти о 21.00-22.00. Тоді у вас буде 5 годин продуктивного сну. Чи достатньо цього? Що більше співвідношення на користь корисного сну, то краще, але знову-таки все індивідуально.
У чому справа, якщо ви спите взимку вісім годин, а все одно прокидаєтеся розбитим
Якщо людина молода чи середнього віку (за ВООЗ це люди до 60 років), причиною може стати зміна способу життя в холодну пору. Взимку ми менше гуляємо, частіше сидимо в гаджетах, аби підбадьоритися, п'ємо більше кави, ніж улітку. Все це гірше позначається на сні, тому, якщо відчуваєте, що у вас є проблеми, спробуйте змінити спосіб життя. Якщо вже це не допомогло, тоді варто сходити до лікаря і, можливо, працювати з препаратами.
Більше новин читайте на GreenPost.