- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Як часто помиляються ПЛР-тести та чи можна їм вірити
Як часто помиляються ПЛР-тести та чи можна їм вірити
Про це розповіла епідеміолог
Деякі люди, отримавши позитивний результат на COVID-19, приміром, під час подорожі, не мають жодних симптомів. Тож виникає запитання: чи можуть помилятися тести на коронавірус? Лікарка-епідеміологиня Нацекспертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк пояснила нюанси тестування. Повідомляє "ТСН".
"Що до ПЛР-методу, то на сьогодні він має дуже переконливий вплив: якщо є негативний ПЛР, то немає захворювання. І тут теж потрібно розуміти, що 25% у ПЛР-методі є хибнонегативних тестів. Це означає, що 25% з обстежуваних, які отримали негативний результат, все одно можуть бути носіями вірусу. Це просто похибки самого методу. Це потрібно розуміти. Але, якщо ми отримуємо позитивний результат ПЛР, це майже 100% наявність вірусу. Виходить, що хибнонегативних тестів у ПЛР-методі більше, ніж хибнопозитивних. Тому, якщо ми отримуємо позитивний аналіз ПЛР, це на 99-100% означає, що ми хворі", — резюмувала епідеміологиня.
Однак, якщо було отримано негативний ПЛР тест, але в людини є симптоми ковід, то лікар може поставити діагноз та лікувати спираючись на знімки КТ чи рентгена легень.
Нагадаємо, очільник МОЗ заявив, що якщо нема результату тесту и він негативний, але у хворого є симптоми COVID, його мають лікувати за коронавірусним пакетом (відео)