- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Введення нового органічного регламенту ЄС відклали ще на рік
Введення нового органічного регламенту ЄС відклали ще на рік
Це торкнеться і українських виробників органічних продуктів
Новий органічний регламент ЄС повинен був вступити в дію 1 січня 2021 року, але, скоріш за все, його перенесуть на рік. Про це пише agronews.ua.
Тож, з 1 січня 2022 року правила експорту в ЄС органічних продуктів зміняться також і для українських експортерів.
Прес-секретар сільськогосподарської політики групи Greens/EFA і доповідач Європейського парламенту з екологічного регулювання Мартін Хойслінг звернувся до комісара по сільському господарству Януша Войцеховського і попросив його відкласти введення в дію органічного регулювання в ЄС.
«Через коронавірус ускладнено взаємодію між інституціями ЄС, тож здається нереальним дотримуватися термінів початкового графіка. Занадто багато важливих питань досі не вирішені», – сказав Хойслінг.
Він стверджує, що процес реформування Спільної сільськогосподарської політики ЄС – і, отже, перехідного регулювання сектора органіки, – ймовірно, триватиме на один рік довше через коронавірусну кризу.
Таким чином, залишається більше часу для ретельної розробки деталей, які стануть правовою основою для всього органічного сектора ЄС на найближчі роки, зазначив експерт.
Німецька Федеральна індустрія екологічно чистих продуктів харчування (BÖLW) також підтримує відстрочку введення нового органічного регламенту ЄС, вважаючи перенесення прийняття закону про захист навколишнього середовища ЄС на 1 січня 2022 року «розумним і необхідним», оскільки весь органічний сектор, від виробництва до переробки і торгівлі, і без того працює в складних умовах.
BÖLW сподівається, що «федеральний міністр Юлія Клекнер підтримає органічний сектор з відстрочкою застосування нових правил».
Думки країн-членів ЄС розділилися. Болгарія, Ірландія, Фінляндія, Угорщина, Польща, Італія, Чехія, Словаччина, Португалія, Естонія і Латвія хочуть підтримати відстрочку, в той час як Нідерланди проти. Іспанія ще не визначилася. IFOAM-EU – за відстрочку, як і Асоціація баварських фермерів BBV.
За даними BBV, за вісім місяців до запланованого початку застосування нового органічного регламенту ЄС ще не завершені важливі частини закону, особливо щодо екологічного контролю та правил імпорту.
Тим часом, як ми повідомляли, європейські фермери вимагають прикрити для України ринки ЄС.