Втома від сну: як це можливо і що з цим робити

1 хв на прочитання05 Січня 2022, 00:27
Фото ілюстративне

Неправильний сон може виснажити.

GreenPost наводив розповідьлікаря швидкої допомоги Віктора Петрова про причини та види хронічної втоми. Зокрема може йтися про втому від неправильного сну.

Щоб відновитись, мозку потрібні повні (приблизно півторагодинні) фази глибокого та парадоксального сну.

«Фаза глибокого сну потрібна, щоб обробити отриману за день інформацію та впорядкувати її. Коли ця фаза порушена, можливості пам'яті знижуються, вам стає складно на чомусь зосереджуватися», — пояснює Стефан Кашуа.

Парадоксальна фаза (вона ж фаза сновидінь) допомагає впоратися зі втомою та відновити сили. Якщо людину позбавити її, вона закінчить свої дні в клініці для душевнохворих. Шум, незручне ліжко та інші дрібниці викликають мікропробудження, в результаті одна фаза змінюється іншою непомітно для вас і цикл не завершується. Як результат ви прокидаєтеся з почуттям утоми. Цей стан добре знайомий молодим матерям, які кілька разів за ніч встають до малюка.

Як перемогти. Якщо у вас маленька дитина, то зі втомою через нестачу сну доведеться на якийсь час змиритися. У решті випадків треба діяти. Займіться лікуванням хропіння партнера, покращіть звукоізоляцію стін та вікон, поміняйте матрац на зручніший. Подбайте, щоб ніщо не турбувало ваш повноцінний сон.

Також ми розповідали, як позбутися темних кіл під очима в домашніх умовах.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: