ВООЗ каже, що поліо в Африці подолано. Нові жертви вірусу так не думають
Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє, що новий спалах поліомієліту в Судані пов'язаний з епідемією вакцин у Чаді, при тому, що за тиждень до цього агентство охорони здоров'я ООН урочисто оголосило африканський континент вільним від дикого вірусу поліомієліту, пише AP.
У своїй заяві ВООЗ зазначила, що первинні розслідування спалахів захворювання показують, що випадки захворювання пов'язані з вакцинацією у Чаді, який вперше був виявлений минулого року, а зараз поширюється в Чаді та Камеруні.
У Судані, тим часом, виявили ще 11 випадків поліомієліту, отриманих від вакцини, вірус також був ідентифікований у зразках навколишнього середовища.
Що до цього призвело, вакцина чи ні - зовсім не міняє факту: поліомієліт з континенту нікуди не дівся, ВООЗ зарано почала святкувати перемогу і сама себе піймала на гачок.
Нагадаємо, що влітку цього року імовірність спалаху поліомієліту в Україні було віднесено до категорії високих. Відсоток охоплення щепленнями від захворювання в країні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%.
Високоінфекційне захворювання може швидко поширюватися в забрудненій воді і, найчастіше, вражає дітей до 5 років.
У рідкісних випадках живий вірус поліомієліту в пероральній вакцині може мутувати у форму, здатну викликати нові спалахи.
Минулого тижня ВООЗ та партнери заявили, що африканський континент вільний від дикого поліомієліту.
Зараз більше десятка африканських країн борються із спалахами поліомієліту, викликаними вірусом, включаючи Анголу, Конго, Нігерію та Замбію.
На тлі пандемії коронавірусу багато масштабних кампаній вакцинації, необхідних для знищення поліомієліту, були розірвані в Африці та інших регіонах, в результаті чого мільйони дітей стали вразливими до інфекції.
У квітні ВООЗ та її партнери неохоче рекомендували тимчасово зупинити масові кампанії імунізації проти поліомієліту, визнаючи, що цей крок може призвести до відновлення захворювання. У травні вони повідомили, що 46 кампаній з метою вакцинації дітей проти поліомієліту було призупинено в 38 країнах, переважно в Африці, через пандемію коронавірусу.
Деякі з кампаній нещодавно були відновлені, але медичним працівникам потрібно вакцинувати понад 90% дітей, аби викорінити паралітичну хворобу.