Догори
Дати відгук

Волонтери говорять про вирок медичній системі, Ляшко — про запаморочливі успіхи

Головний державний санітарний лікар країни запевнив, що місця з киснем для нових хворих на ковід є, а волонтери б'ють на сполох через нестачу кисневих концентраторів для пацієнтів, яких не приймають стаціонари.

4 хв на прочитання30 Березня 2021, 13:50
Влада намагається замовчувати реальні проблеми хворих на коронавірус в Україні та звітує про успіхи Влада намагається замовчувати реальні проблеми хворих на коронавірус в Україні та звітує про успіхи
Поділитись:

Волонтери, які опікуються хворими на коронавірус, говорять про колапс вітчизняної медицини в той час, як головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко перед камерами звітує лише про успіхи.

Щойно про загрозливу ситуацію на Одещині на особистій Facebook-сторінці написала директорка благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.

«Вирок системі охорони здоров'я. Настав час усвідомити, що наразі наше життя і життя наших близьких буквально залежить від наших дій. Записуйте всі телефони гарячих ліній. Вивчайте протоколи лікування,  щоб у випадку, якщо ви отримали таміфлю або антибіотик на третій день хвороби навіть без загального аналізу крові, можна відправити такого «лікаря» до пекла та врятувати себе. Запишіть телефони комерційної оренди кисню», — написала Ножевнікова.

Волонтерку змусила написати цей пост ситуація з хворими на коронавірус, які звернулися до неї за допомогою. Напередодні, 29 березня, о 22:26 їй зателефонував мешканець Одеси 84-річний Віталій Дмитрович. Показники насиченості крові киснем у літнього чоловіка критичні — 70. Швидка готова госпіталізувати його у стаціонар, але лікарня попереджає, що для Віталія Дмитровича не буде кисню. Тому привозити чоловіка можна лише із власним кисневим концентратором. Зрештою літній одесит залишився вдома під опікою онуки та з кисневим концентратором, який привезли волонтери.

Ножевнікова обурюється: станом на 29 березня офіційна статистика задекларувала тисячу вільних ліжок для хворих на коронавірус, 600 із яких обладнані киснем. Але фактично медики продовжують відправляти своїх пацієнтів за власними кисневими концентраторами. Вільних ліжкомісць із киснем в Одесі немає, або їх можна перерахувати на пальцях. 

Не краща ситуація і в Києві. Про це пише засновниця благодійного фонду «Свої» Леся Литвинова. 

«Нехай сьогоднішній день буде вершиною. Бо як далі можна впоратися — не розумію. За день ми роздали 46 пристроїв. У довідках — трагедія на трагедії. Розумієш, що можеш допомогти лише з комфортом померти. Ціла купа записок лікарів із проханням про СРАР (апарат, який підтримує дихання людини під час сну — ред.) для пацієнта, якому немає місця в реанімації. СРАР сьогодні скінчилися», — написала Литвинова

Волонтерка неодноразово писала на власній Facebook-сторінці та розповідала на прямих ефірах історії людей, які звертаються до неї за допомогою. Аби швидше звільнити місця в опорних лікарнях, хворих на коронавірус виписують додому недолікованих.

У багатьох показники сатурації критичні — 60–70. Литвинова каже, що, як правило, поза медичним закладом такі пацієнти мають мізерні шанси на життя. І навіть під кисневими концентраторами, які видає БФ «Свої» люди не можуть впоратися з недугою та помирають. 

Тим часом головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 29 березня в ефірі політичного ток-шоу «Свобода слова на ICTV» переконував глядачів у тому, що медичній системі не загрожує колапс.

«Система охорони здоров’я України справляється з епідемічною ситуацією, пов’язаною із поширенням COVID-19. Ми не будемо запроваджувати загальноукраїнський локдаун, поки не побачимо, що система охорони здоров‘я наближається до колапсу», — сказав Ляшко. 

Також додав, що в Україні зараз вільні 72 тисячі ліжкомісць для госпіталізації хворих на коронавірус. Із них 64 тисячі — забезпечені киснем.

Крім цього, Ляшко заявив про запаморочливі успіхи МОЗ у вакцинації українців проти коронавірусу. 

«Мобільними бригадами та кабінетами щеплень ми можемо робити 3,5–4 млн щеплень на місяць. Якщо в цей проміжок часу нам приходить більше вакцин, у нас є додаткових 11 тисяч кабінетів щеплень, у яких відбувається рутинна вакцинація», — заявив Ляшко у прямому ефірі.

Тим часом медики та науковці попереджають, що вакцинація може опинитися на межі зриву. Усе через те, що для вакцинації від коронавірусу на другому етапі не можна використовувати для щеплення вакцину іншого виробника.

Про це попередила завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Наталія Виноград. Науковець додала, що практична медицина знає випадки використання однотипних вакцин від різних виробників. Але зараз йдеться про CoviShield і CoronaVac — дві абсолютно різні за своїм типом вакцини. 

GreenPost уже розбирається у цій ситуації та найближчим часом опублікує матеріал про те, чого очікувати людям на другому етапі вакцинації та чи стане він можливим взагалі у нинішніх реаліях. 

Як ми писали раніше, у столичній області та південно-східних регіонах України наразі найнапруженіша ситуація з коронавірусом. Там фіксують найбільше нових випадків інфікування та залишилося найменше вільних ліжок. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Нова допомога сім'ям з дітьми: Кабмін зареєстрував законопроєкт для підвищення народжуваност
Кабмін ініціював нові виплати для сімей з дітьми
2 хв на прочитання2 години тому
Генпрокурор направив 348 прокурорів з інвалідністю на перевірку до дисциплінарної комісії
Кінець "індульгенціям": Генпрокурор направив 348 прокурорів з інвалідністю на розгляд дисциплінарної комісії
1 хв на прочитання5 годин тому
ФОТО: харчування школярів / nus.org.ua
Уряд перерозподілив бюджет: кошти з санаторіїв підуть на освіту медиків, а 158 млн грн - на шкільні їдальні
1 хв на прочитання6 годин тому
Фото: ілюстративне
Кабмін провів кадрові призначення у Держслужбі у справах дітей та Держагентстві "ПлейСіті"
1 хв на прочитанняВчора
Біометрія замість штампів: з осені 2025 року зміниться перетин кордону ЄС для українців
2 хв на прочитанняВчора
Новий скандал навколо Каньє Веста: колишня асистентка звинуватила репера у зґвалтуванні та секс-торгівлі
2 хв на прочитання13 Липня 2025
Смертоносна спека: хвиля аномальної температури вбила 2300 європейців за 10 днів
2 хв на прочитання13 Липня 2025
Сезон активності змій: в Україні 8 людей постраждали від укусів, троє з них — діти
1 хв на прочитання13 Липня 2025
Більше з GreenPost
ДБР викрило військового на закупівлі деревини зі збитками у 25 млн грн
"Золота" деревина для армії: ДБР викрило військового посадовця на схемі зі збитками у 25 млн грн
2 хв на прочитання50 хвилин тому
Нашестя зайців на Одещині: фермери можуть залишитись без врожаю кавунів
На Одещині нашестя зайців загрожує залишити фермерів без врожаю кавунів
1 хв на прочитаннягодина тому
Вирок у справі фіктивної агрофірми: в Одесі засудили директорку
В Одесі за матеріалами БЕБ засудили директорку фіктивної агрофірми
1 хв на прочитання2 години тому
Принципи проти роботи: вченого-еколога звільнили за відмову летіти літаком
Відомого еколога звільнили з престижної роботи, бо він відмовився летіти літаком заради клімату
2 хв на прочитання4 години тому
Заступника керівника Спеціалізованої екологічної прокуратури звільнили з посади - рішення КДКП
2 хв на прочитання6 годин тому
Гороскоп на 16 липня 2025 року: Від "риб'ячої" інтуїції до "овнячої" дії
5 хв на прочитання7 годин тому
Україна посилює позиції на морі: прийнято угоду про членство в Генкомісії з рибальства у Середземномор'ї
2 хв на прочитання8 годин тому
Спроба крадіжки зерна Держрезерву на 12 млн грн: НАБУ висунуло підозру прокурору
1 хв на прочитання9 годин тому