Відмова від алкоголю призводить до старечого недоумства — науковці
Однак виявлений ефект не слід сприймати як заклик до пияцтва.
Алкоголь у помірних дозах запобігає деменції у похилому віці, натомість люди, які взагалі не вживають спиртних напоїв, мають вищі шанси зіткнутися зі старечим слабоумством (деменцією). Про це свідчать результати дослідження австралійських науковців, опублікованому у журналі Addiction.
Як відомо, деменція — хвороба, яка зустрічається переважно в осіб похилого і старечого віку. Основними й найнеприємнішими її проявами є зниження когнітивних функцій (пам'яті, уваги, рухових навичок, інтелекту й інших процесів, керованих головним мозком) та втрата набутих соціальних навичок і звичок, дратівливість та агресія, що чергується з нападами апатії. Ліків проти деменції поки що не існує.
Аналізуючи зв’язок між кількістю вживаного алкоголю та наступними нейродегенеративними захворюваннями у осіб старше 60 років, науковці з Університету Сіднея Нового Південного Уельсу дослідили дані, зібрані на шести континентах.
У дослідженні брало участь 24 478 осіб (58,3 % жінок і 41,7 % чоловіків), середній вік яких на почату становив 71,8 роки. 54,2 % учасників під час дослідження продовжували вживати алкоголь.
Всупереч очікуванням, підсумки аналізу показали, що повна відмова від прийому алкоголю підвищує ризик розвитку старечої деменції як серед чоловіків, так і серед жінок порівняно з тими, хто вживає алкоголь час від часу. Крім того, не було виявлено жодних доказів того, що кількість споживаного алкоголю впливає на ризик розвитку деменції.
Однак автори дослідження наголошують, що результати дослідження не призначені для заохочення вживання алкоголю — виявлений ефект не слід сприймати як заклик до пияцтва. Йдеться лише про те, чи поточні рекомендації щодо зниження споживання алкоголю людям віку 60 + є ефективним підходом до запобігання розвитку деменції.
Також ми розповідали про 5 продуктів, які допомагають захистити печінку від алкоголю та холестерину.